Międzyplatformowa wirtualizacja

0

IBM zamierza przejąć firmę Transitive, producenta rozwiązań do wirtualizacji aplikacji na różnych platformach.

Rozwiązanie firmy Transitive to warstwa emulacji, która umożliwia uruchamianie aplikacji na różnych platformach. Najbardziej znanym produktem firmy jest QuickTransit, z wykorzystaniem którego można uruchamiać aplikacje przeznaczone do działania na określonej platformie sprzętowej lub systemie operacyjnym na różnych platformach bez wprowadzania w nich modyfikacji lub wprowadzając tylko niewielkie zmiany. Przykładowo, możliwe jest uruchamianie aplikacji przygotowanych w architekturze SPARC w systemach Linux na platformach x86/x64 oraz Intel Itanium.

Firmy IBM i Trasitive współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu. Transitive przygotował oprogramowanie PowerVM Lx86 oferowane przez IBM, które umożliwia uruchamianie linuksowych, 32-bitowych aplikacji na platformie IBM System p z procesorami Power.

Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane. Jakkolwiek, IBM stanie się kolejnym poważnym graczem na rynku wirtualizacji. Firma zamierza rozwijać kolejne produkty, które uproszczą migrację i konsolidację serwerów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ