Kadrowa karuzela w VMware

0

Po odejściu w lipcu dyrektora wykonawczego VMware Diane Greene w ślad za nią poszło kilka osób ze ścisłego kierownictwa firmy. Ostatnio firmę opuścił Nand Mulchandani, Senior Director of Security Products.

Nand Mulchandani, do niedawna odpowiedzialny w VMware za bezpieczeństwo, został dyrektorem wykonawczym w OpenDNS, dynamicznie rozwijającej się firmie oferującej usługi DNS i infrastrukturę internetową.

Wkrótce po odejściu Diane Greene, VMware opuścili jeszcze Paul Chan, wiceprezes odpowiedzialny za rozwój produktów, Richard Sarwal, wiceprezes odpowiedzialny za dział badań oraz Mendel Rosenbaum, współzałożyciel oraz szeg działu naukowego.

Pozycja Mulchandaniego była bardzo istotna, ponieważ wirtualizacja ma ogromny wpływ na kwestie związane z bezpieczeństwem. Poza tym jego odejście się zbiegło się w czasie z ważnym okresem dla VMware z punktu widzenia bezpieczeństwa. Firma od prawie dwóch lat kładzie duży nacisk na zabezpieczenia, w odpowiedzi na wiele głosów krytyki. W sierpniu 2007 roku VMware przejął firmę Determina, producenta systemów HIPS (systemy wykrywania włamań na poziomie hostów), a także nawiązał współpracę z firmą Shavlik. W październiku 2008 VMware przejął kolejnego producenta zajmującego się bezpieczeństwem, firmę Blue Lane Technologies. Oprócz tego VMware zapowiada udostępnienie na przełomie 2008 i 2009 roku interfejsu API do VMsafe wraz z premierą VI 4.0.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ