IBM wchodzi na wojenną ścieżkę z VMware

0

Po kilku latach pracy z hypervisorem Xen IBM zdecydował się skupić jednak na rozwijaniu innego hypervisora – KVM. Firma poinformowała również o ambitnych planach konkurowania z VMware na rynku wirtualizacji.

Wiceprezes IBM Dan Frye odpowiedzialny za dział Open Systems Development powiedział, że celem IBM jest teraz przyspieszenie rozwoju KVM. Ten hypervisor został opracowany przez izraelską firmę Qumranet i dodany w 2007 roku do jądra Linuksa. W 2008 roku Qumranet została przejęta przez Red Hata. Wybór KVM przez IBM wynika z faktu, że jest on integralną częścią jądra Linuksa, dzięki czemu prostsze jest jego ulepszanie. Przykładowo, nie trzeba aktualizować KVM przy okazji każdej aktualizacji jądra.

Celem inwestycji w KVM jest skuteczne konkurowanie z VMware, a intensywne prace nad tym hypervisorem mają sprawić, że KVM stanie się porównywalny z ESX’em. Wprawdzie dotąd żadnemu producentowi nie udało się zagrozić pozycji VMware, ale IBM chce dysponować własnym rozwiązaniem do wirtualizacji, żeby w przyszłych kontaktach z klientami nie być zależnym od technologii będącej własnością innej firmy. IBM podkreśla, że rynek wirtualizacji to wstęp do kolejnej bitwy – o rynek cloud computing.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ