IBM SmartCloud dostępny dla polskich firm

0

IBM otworzył w Polsce sklep SmartCloud działający
w technologii cloud computing. Witryna zapewnia wirtualny dostęp do serwerów oraz aplikacji IBM, umożliwiając firmom obniżenie kosztów oraz zwiększenie elastyczności procesów IT.

Polska jest pierwszym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, w której IBM otworzył taki sklep internetowy. IBM SmartCloud jest rozwiązaniem opartym na chmurze obliczeniowej, udostępnianym
w modelu infrastruktury jako usługi (IaaS).

Serwery pozostają do wyłącznej dyspozycji klienta i mogą być przez niego dowolnie dostosowywane. Płaci się wyłącznie za czas, przez jaki serwery i inne dostępne zasoby w chmurze są użytkowane.

IBM SmartCloud umożliwia oszczędności wynikające z dopasowania dostępnych zasobów i mocy obliczeniowej do bieżących potrzeb. Gdy jest to niezbędne, np. podczas testowania bardziej wymagającej aplikacji, możliwe jest zakupienie dodatkowej mocy obliczeniowej oraz oprogramowania.

Korzystanie ze zwirtualizowanych zasobów w chmurze redukuje koszty działania przedsiębiorstwa również dzięki niemal całkowitemu wyeliminowaniu konieczności posiadania, aktualizowania i utrzymania infrastruktury sprzętowej lub licencji na oprogramowanie. Zamieszczony na stronie kalkulator pozwala oszacować koszt zakupu zwirtualizowanej infrastruktury w SmartCloud oraz porównać go z kosztem infrastruktury fizycznej.

Do standardowych systemów operacyjnych i obrazów, czyli kopii serwerów gotowych do użycia, na podstawie których budowane są nowe serwery wirtualne dla klientów, można instalować dodatkowe aplikacje i narzędzia własne lub udostępniane przez IBM. Dostępne są obrazy systemów operacyjnych takich jak Linux (Red Hat lub Novell SUSE) i Microsoft Windows Server.

Oferta pakietów oprogramowania obejmuje obrazy produktów IBM (m.in. Cognos, Lotus, InfoSphere, DB2, Tivoli i WebSphere), ale użytkownicy mogą w wynajętej infrastrukturze przetwarzać również obrazy własnych aplikacji wraz z danymi.

IBM SmartCloud jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ jego użytkownicy są weryfikowani w procesie rejestracji. Z serwisu mogą korzystać jedynie firmy. Infrastruktura fizyczna znajduje się w kilku centrach przetwarzania danych należących do IBM. Użytkownik ma możliwość wyboru, z którego z nich chce skorzystać.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ