HP rozszerza ofertę rozwiązań opartych na chmurze

0

HP rozszerza ofertę rozwiązań bazujących na hybrydowym modelu świadczenia usług (ang. Hybrid Delivery), co pozwoli firmom zwiększyć elastyczność i szybciej reagować na zmieniające się potrzeby swoich klientów.

Środowiska hybrydowe łączą tradycyjne środowiska IT z prywatnymi i publicznymi chmurami obliczeniowymi. Dzięki zróżnicowanym modelom udostępniania usług zwiększona zostaje zdolność reagowania firm wobec dynamicznych potrzeb rynku.

HP CloudSystem to platforma do tworzenia i kontrolowania usług udostępnianych w chmurze w środowiskach prywatnych, publicznych i hybrydowych. Teraz rozwiązanie to oferuje innowacyjną funkcję o nazwie „dual bursting”, która pomaga klientom poradzić sobie z nierównomiernymi obciążeniami. Innowacja ta pozwala przydzielać zasoby i dynamicznie kontrolować ich wielkość zarówno w środowisku chmury publicznej, jak i przez udostępniany lokalnie model chmury z systemem płatności za faktycznie wykorzystane zasoby.

Aby usługodawcy mogli wykorzystać ewoluujący rynek rozwiązań udostępnianych w chmurze, HP zaprezentowało też program HP CloudAgile — inicjatywę, która obejmuje całą ofertę rozwiązań HP dla firm, w tym platformę CloudSystem. Program zapewnia uczestnikom bezpośredni dostęp do sprzedawców i sieci partnerów handlowych HP na całym świecie. Umożliwia im też udostępnianie nowych usług w chmurze.

Usługi HP Hybrid Delivery umożliwiają klientom wybór najlepszej, dostosowanej do ich środowiska metody udostępniania.
Nowe usługi HP CloudStart pomagają firmom zdefiniować podstawowe usługi udostępniane w chmurze prywatnej, wdrażać wewnętrzne systemy rozliczeń i zwrotu opłat oraz zapewniać zgodność ze stosowanymi przez klientów regułami w dziedzinie bezpieczeństwa i kopii zapasowych. Nowa funkcjonalność automatyzuje wdrażanie podstawowych aplikacji, monitorowania zgodności z przepisami i zarządzania modyfikacjami w chmurze prywatnej. Dzięki temu klienci mogą szybciej zacząć korzystać z zalet przetwarzania w chmurze.

Nowy program szkoleniowy HP CloudSystem i kursy oferowane w ramach usług edukacyjnych HP zapewniają klientom dostęp do wiedzy oraz pomoc przy zarządzaniu zmianami, aby mogli oni szybko wykorzystać pełen potencjał inwestycji w technologie bazujące na chmurze.

Nowe usługi zabezpieczające HP, które są udostępniane za pośrednictwem chmury, ograniczają ryzyko powstawania luk w zabezpieczeniach, a jednocześnie obniżają zobowiązania finansowe związane często z umowami na świadczenie usług tego typu. Oferta HP obejmuje wymienione poniżej rozwiązania.

  • Udostępniana w chmurze usługa HP dla firm umożliwiająca skanowanie pod kątem luk w zabezpieczeniach (HP Enterprise Cloud Service — Vulnerability Scanning) zmniejsza ryzyko utraty danych lub nieupoważnionego dostępu, niwelując typowe błędy w systemie ochrony. Usługa skanuje węzły sieci — w tym serwery i urządzenia sieciowe, — w których mogą pojawić się luki w zabezpieczeniach.
  • Udostępniana w chmurze usługa HP Enterprise Cloud Service — Vulnerability Intelligence dostarcza informacje na temat wykrytych niedawno potencjalnych zagrożeń. W ten sposób klienci mogą podejmować działania naprawcze w oparciu o konkretne, przydatne informacje, zanim nastąpi przestój lub awaria sieci.

HP zaprezentował też udoskonaloną ofertę rozwiązań HP Cloud Services Enablement for Communications as a Service (HP CSE for CaaS). Za pomocą tych usług operatorzy telekomunikacyjni mogą pomagać swoim klientom z sektora małych i średnich firm wykorzystać system opłat za intensywność użytkowania zasobów oraz elastyczność modelu usług dostępnych na żądanie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ