Horizon Suite – platforma dla pracowników mobilnych

0

Firma VMware zaprezentowała wersję alfa pakietu VMware Horizon Suite, nowej platformy, która zapewni pracownikom mobilnym elastyczną korporacyjną przestrzeń roboczą w chmurze, umożliwiającą łączenie się z każdego miejsca za pomocą dowolnego urządzenia.

VMware Horizon Suite połączy w sobie technologie z rozwiązań Project Octopus, Project AppBlast, ThinApp, VMware Horizon Application Manager i VMware Horizon Mobile tworząc zintegrowaną platformę zarządzania dla pracowników mobilnych. VMware Horizon Suite będzie elastyczną platformą, która powiąże zasady określania tożsamości, kontekst i reguły zapewniając odseparowanie dwóch przestrzeni — prywatnej i biznesowej — oraz jednolity dostęp do aplikacji i danych z każdego urządzenia osobistego.

VMware Horizon Suite jest wyposażony w internetową konsolę zarządzania, która umożliwi działowi informatyki utworzenie katalogu usług obejmującego wszystkie dane i aplikacje przedsiębiorstwa. Pakiet Horizon Suite będzie uwzględniał atrybuty i środowisko użytkownika (urządzenie, lokalizacja i możliwości łączeniowe) oraz będzie egzekwował reguły w odniesieniu do aplikacji, danych i pulpitów. Pozwoli to działom informatyki oferować aplikacje Windows, Android, iOS, internetowe i SaaS w jednej przestrzeni roboczej i zapewniać użytkownikom samoobsługowy dostęp do aplikacji i danych z dowolnego miejsca. Horizon Suite alfa umożliwi także użytkownikom bezpieczny dostęp do swoich danych i plików oraz ich udostępnianie innym użytkownikom za pomocą dowolnego urządzenia.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ