Elastyczne pamięci masowe w serwerach wirtualnych

0

Symantec zaprezentował oprogramowanie Veritas Virtual Infrastructure zwiększające funkcjonalność zarządzania pamięciami masowymi w wielkoskalowych środowiskach produkcyjnych serwerów wirtualnych opartych na platformie x86. Veritas Virtual Infrastructure to połączenie funkcji zarządzania pamięciami masowymi rozwiązania Veritas Storage Foundation z technologią wirtualizacji Citrix XenServer firmy Citrix Systems.

Wirtualizacja serwerów – obok zalet związanych z możliwością redukcji kosztów, lepszego wykorzystania zasobów i zmniejszenia ryzyka wynikającego ze większej elastyczności działania – zwiększa jednak stopień skomplikowania zarządzania pamięciami masowymi, a w wielu przypadkach nie obsługuje funkcji dostępnych obecnie w środowiskach fizycznych. W aktualnie dostępnych rozwiązaniach do wirtualizacji platform x86 próbowano sobie z tym poradzić przez zastosowanie podejścia opartego na systemie plików, lecz architektura tego rodzaju zmusza użytkowników do zaprzestania korzystania z wielu zaawansowanych funkcji zarządzania pamięciami, które były dla nich dostępne do tej pory.

Narzędzie Veritas Virtual Infrastructure rozwiązuje ten problem przez zachowanie wszystkich podstawowych funkcji zarządzania pamięciami, z których korzystają klienci korporacyjni w fizycznych środowiskach, a które nie są dostępne w stosowanych aktualnie metodach wirtualizacji opartych na systemie plików. Dzięki temu dostępne stają się wszystkie funkcje bloków pamięci masowej, w tym tworzenie kopii lustrzanych w tablicach heterogenicznych, możliwa jest bezpośrednia kontrola bloków pamięci masowej z doraźnego serwera wirtualnego, a także dostępne staje się zarządzanie siecią pamięci masowych SAN z obsługą wielu ścieżek, zapewniających wysoką dostępność danych.

Veritas Virtual Infrastructure korzysta z nowego menedżera woluminów rozproszonych, oferującego specjalnie zaprojektowane, zaawansowane funkcje zarządzania pamięciami masowymi dla serwerów wirtualnych. W przeciwieństwie do dotychczasowych metod, które uniemożliwiały bezpośrednie zarządzanie pamięciami przez serwery wirtualne, Veritas Virtual Infrastructure korzysta z architektury klient-serwer, która tworzy unikatowe, indywidualne relacje między poszczególnymi serwerami wirtualnymi i podlegającymi im pamięciami masowymi, tak jakby były one serwerami fizycznymi. Ponieważ Veritas Virtual Infrastructure wykorzystuje narzędzie Storage Foundation, użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności tego rozwiązania w swoim aktualnym, heterogenicznym środowisku z pamięciami masowymi SAN.

Rozwiązanie Veritas Virtual Infrastructure będzie dostępne w czwartym kwartale 2008 roku, a jego ceny zaczynają się od 4595 USD za serwer dwuprocesorowy.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ