Dyski SSD Samsung w serwerach blade HP

0

Napędy SSD firmy Samsung Electronics zostały wybrane przez HP do serwerów kasetowych tego producenta. HP będzie instalować je w serwerach HP ProLiant BL495c, przeznaczonych do rozwiązań wirtualizacyjnych.

W serwerach HP będą instalowane moduły o pojemności 32 i 64 GB. Właśnie zostały zakończone zaawansowane testy, które wykazały, że dyski SSD są w stanie poprawić wydajność serwerów odpowiedzialnych za przetwarzanie wirtualnych maszyn. Ale w grę wchodzą też aspekty fizyczne – ponieważ pamięć SSD instalowana jest w płycie głównej serwera, uwolnioną w ten sposób przestrzeń wewnątrz serwera producent wykorzysta na umożliwienie zainstalowania dodatkowej pamięci RAM (łącznie 16 gniazd DRAM), która jest bardzo ważna dla maszyn wirtualnych. Wciąż ważne pozostają też podstawowe zalety pamięci SSD, jak znacznie niższe od twardych dysków zużycie energii, większa niezawodność i wydajność.

Pamięć SSD będzie wykorzystywana w serwerze podczas uruchamiania maszyny (booting) oraz do przechowywania ustawień konfiguracyjnych wirtualnych maszyn. Dyski SSD Samsung oferują transfery na poziomie 100 MB/s (odczyt) i 80 MB/s (zapis), a pobór mocy to tylko pół wata (dwadzieścia razy mniej niż twardy dysk o 15 tys. obrotów na minutę) podczas pracy i 0,1 wata w trybie uśpienia.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ