Citrix z XenDesktop 7

0

Citrix zapowiedział nową wersję rozwiązania Citrix XenDesktop do wirtualizacji desktopów. XenDesktop 7 to pierwszy etap projektu Avalon, wieloetapowej inicjatywy, która zakłada dostarczanie Windows jako usługi chmurowej.

XenDesktop 7 oferuje zintegrowaną mobilność aplikacji i desktopów Windows, łatwiejsze opcje wdrożeniowe oraz uproszczone zarządzanie, wszystko to w ramach nowej, podobnej do chmury architektury. XenDesktop 7 pozwala firmom zwiększyć mobilność aplikacji i desktopów Windows poprzez dostarczanie ich jako usługi chmurowej do dowolnego urządzenia.

Technologie zawarte w XenDesktop 7 umożliwiają intuicyjną obsługę aplikacji Windows na urządzeniach mobilnych i zapewniają wysoki komfort pracy bez względu na typ urządzenia:
• Innowacyjna obsługa ekranu dotykowego przekłada wielodotykowe gesty i muśnięcia ekranu
na polecenia nawigacji i przewijania.
• Natywna obsługa menu ułatwia interakcję z aplikacją poprzez przekształcanie list rozwijanych oraz skomplikowanej nawigacji z użyciem myszy
• Zaawansowane algorytmy kompresji i przekierowywania automatycznie dostosowują się do możliwości mobilnych sieci szerokopasmowych
• Technologie HDX w pełni wykorzystują kompresję H.264, która zapewnia stuprocentowy wzrost efektywności wykorzystania pasma WAN.
• Nowe funkcje kompresji HDX mogą dynamicznie optymalizować gęstość bitową wideo Full HD, umożliwiając oglądanie go przez komórkowe sieci 3G.
• Nowy interfejs Citrix StoreFront unifikuje i zabezpiecza dostęp do aplikacji i desktopów – zarówno w sieci firmowej, jak i poza biurem za pośrednictwem Citrix NetScaler.

XenDesktop 7 upraszcza administrację i obsługę dzięki specjalnie zaprojektowanym konsolom do zarządzania wirtualnymi aplikacjami i desktopami:
• Uproszczone procesy i zautomatyzowane sprawdzanie konfiguracji pozwala oszczędzić nawet 80 procent czasu i pracy związanej z wdrażaniem nowych usług.
• Instalacja oparta na kreatorach umożliwia uruchomienie usług w ciągu 20 minut.
• Zaawansowane funkcje zarządzania chmurowego oferują konsolę pomocy technicznej oraz rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzi EdgeSight do analizy doświadczeń użytkowników.

Architektura chmurowa zaprojektowana pod kątem automatyzacji i skalowalności. XenDesktop 7 łączy technologie XenApp i wirtualizację desktopów VDI w zunifikowaną architekturę zarządzania FlexCast (FlexCast Management Architecture, FMA), oferując skalowalne rozwiązanie do dostarczania aplikacji i desktopów Windows jako usług chmurowych.

• Uproszczona architektura pozwala dostarczać desktopy Windows Server (RDS) lub VDI z poziomu pojedynczej konsoli, co przyspiesza wdrożenia produkcyjne nawet o 80 procent.
• Uproszczona architektura pozwala dostarczać hostowane desktopy Windows Server (usługi terminalowe XenApp), aplikacje opublikowane na serwerze oraz wirtualne desktopy (XenDesktop VDI) z poziomu pojedynczej konsoli, co przyspiesza wdrożenia produkcyjne nawet o 80 procent.
• Zautomatyzowane, oparte na oprogramowaniu Citrix AppDNA narzędzia do przekształcania aplikacji fizycznych w wirtualne przyspieszają migrację aplikacji o 90 procent w porównaniu
z walidacją manualną.
• Nowe, zaawansowane funkcje administracyjne automatyzują typowe zadania, a ponadto integrują konfigurację zarządzania profilami, StoreFront, publikowanie i optymalizację pamięci masowej.
• Rozwiązanie jest otwartą platformą, którą można wdrożyć w oparciu o dowolny hiperwizor lub środowisko chmurowe, w tym Citrix CloudPlatform, Apache CloudStack lub Amazon Web Services.

XenDesktop 7 będzie dostępny w czerwcu 2013 r. w edycjach Platinum, Enterprise i VDI z licencjami na użytkownika, na urządzenie lub współbieżnymi. Ponadto dostępna jest nowa edycja XenDesktop App dla wszystkich hostowanych-współdzielonych (RDS) aplikacji i desktopów. Użytkownicy XenApp Enterprise i Platinum z aktywną usługą Subscription Advantage mogą przejść na tę edycję bez dodatkowych opłat.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ