Citrix XenDesktop 7.5 wykorzystuje chmurę do wirtualizacji desktopów

0

Citrix zapowiedział nową wersję rozwiązania do wirtualizacji desktopów Citrix XenDesktop. XenDesktop udostępnia zasoby z chmur hybrydowych w korporacyjnych środowiskach, przeznaczonych do wirtualizacji desktopów.

Citrix XenDesktop 7.5 umożliwiają klientom wykorzystanie Amazon Web Services (AWS) lub dowolnej chmury Citrix CloudPlatform opartej na Apache CloudStack do uelastycznienia, rozbudowy lub przekształcenia własnej infrastruktury wirtualnych desktopów. Wykorzystując elastyczność i ekonomiczność największych światowych rozwiązań chmurowych, klienci mogą szybko wykorzystać ich moc obliczeniową niezbędną do tego, by odpowiedzieć na tymczasowe lub nieplanowane zapotrzebowania organizacji. XenDesktop opiera się na tej samej architekturze administracyjnej FlexCast, co Citrix XenApp, dzięki czemu klienci zyskują pojedynczą konsolę, z poziomu której mogą dostarczać zarówno wirtualne aplikacje, jak i desktopy. Wraz z nową wersją XenDesktop Citrix zapowiedział dwa nowe programy Citrix Ready, które uwzględniają inicjatywy związane z chmurami hybrydowymi i obniżaniem kosztów.

XenApp i XenDesktop zapewniają wspólną architekturę, służącą do dostarczania wirtualnych aplikacji za pośrednictwem XenApp oraz różnorodnych modeli wirtualnych desktopów za pośrednictwem XenDesktop. Pozwala to na zwiększenie elastyczności środowiska IT, przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów na infrastrukturę.

XenDesktop 7.5 pozwala dostarczać aplikacje i desktopy nie tylko wykorzystując tradycyjną infrastrukturę wirtualną, ale również chmury prywatne lub publiczne. Wspólna, ujednolicona konsola administracyjna nie wymaga dodatkowych narzędzi konfiguracyjnych ani dodatkowych szkoleń kadry. Wspiera strategię „dowolnej chmury”, nie narzuca klientom korzystania z technologii ograniczonych geograficznie, lecz pozwala im stosować każdą chmurę publiczną, dostępną na rynku.
Początkowo rozwiązanie hybrydowe będzie możliwe w oparciu o AWS oraz dowolne chmury publiczne lub prywatne oparte na rozwiązaniach Citrix CloudPlatform. Z czasem zostanie dodana obsługa innych chmur, w tym zapowiadana wcześniej obsługa platformy Windows Azure. Dzięki jednemu spójnemu instalatorowi, który wykonuje wszystkie zadania w trzykrotnie mniejszej liczbie kroków, niż konkurencyjne produkty, XenApp i XenDesktop oferują najprostszy proces instalacyjny, a przy tym są jednymi rozwiązaniami z wbudowanym monitorowaniem i automatycznym przydzielaniem zasobów

Nowy program Citrix Ready Infrastructure-as-a-Service (IaaS) Cloud dla XenDesktop

Wraz z ogłoszeniem nowej wersji XenDesktop Citrix uruchamia nowy program Citrix Ready, który oferuje weryfikację „infrastruktury jako usługi” na potrzeby XenDesktop 7.5. Program Citrix Ready IaaS Cloud for XenDesktop daje klientom pewność, że XenDesktop będzie działać w infrastrukturze konkretnego operatora chmurowego. Dostawcy usług chmurowych, którzy przystąpią do tego programu, będą musieli przeprowadzić pakiet testów, które zweryfikują poprawność działania XenDesktop w ich środowisku. Globalny program pozwoli klientom Citrix rozszerzyć środowisko XenDesktop poza własne centra danych. Pozwoli to na współpracę z dużymi dostawcami usług, celem uwzględnienia wahań popytu lub wykorzystanie regionalnych lub dedykowanych chmur, jako sposóbu na spełnienie wymagań regulacyjnych i prawnych.

Program Citrix Ready Low-Cost Converged Infrastructure Verified

Innowacje powstałe w wyniku współpracy między firmą Citrix a czołowymi producentami systemów i pamięci masowych szybko wpływają na zmniejszenie kosztów wirtualizacji desktopów. Nowa klasa konwergentnych rozwiązań oferuje wstępny koszt sprzętu poniżej 200 dol. za użytkownika, z wykorzystaniem lokalnej pamięci masowej, szybkich procesorów oraz taniej pamięci o wysokiej pojemności. Rozwiązania objęte programem Citrix Ready Low-cost Converged Infrastructure Verified są testowane pod kątem wydajności i wysokiej dostępności, bez względu na to, czy wdraża się je na kilkuset desktopach, czy też skaluje do kilku tysięcy. Nowy program Citrix Ready Low-Cost Converged Infrastructure Verified dołącza do programu Citrix Ready HDX Verified, w ramach którego powstają terminale zbudowane w oparciu o tanią architekturę HDX SoC. Ponadto Citrix współpracuje z Google nad ekosystemem chromebooków dla przedsiębiorstw; wiele najnowszych chromebooków z procesorami Intel Haswell zostało już zweryfikowanych pod kątem zgodności z technologiami Citrix (tzw. Citrix Ready).

Zabezpieczanie urządzeń mobilnych

Przez ograniczony czas użytkownicy XenApp i XenDesktop Platinum mogą zyskać funkcje zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) lub zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa (EMM) za obniżoną cenę. Promocja Platinum Mobility pozwala klientom nabyć Citrix XenMobile MDM Edition za cenę umowy na konserwację oprogramowania lub XenMobile Enterprise z 20-procentowym rabatem. Oferta będzie ważna do 30 września 2014 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ