Citrix wprowadza XenMobile Enterprise

0

Citrix przedstawił rozwiązanie XenMobile Enterprise, które łączy zarządzanie urządzeniami mobilnymi, aplikacjami i danymi, zunifikowany korporacyjny „sklep” z aplikacjami i łatwo dostępne wsparcie na żywo w jedno rozwiązanie do dostarczania usług mobilnych dla firm

XenMobile Enterprise obejmuje bezpieczne i efektywne korzystanie z aplikacji mobilnych, takich jak poczta e-mail czy stron internetowych, a także bezpieczne udostępnianie, synchronizację i edycję dokumentów. Citrix zaprezentował również „sklep” z aplikacjami biznesowymi, zbudowany specjalnie pod kątem XenMobile. Będzie on zawierał ponad 80 aplikacji od kluczowych producentów rozwiązań na urządzenia mobilne.

Mobilność w firmie to coś więcej niż tylko urządzenia przenośne. To także kwestia użytkowników, zwiększenia ich efektywności biznesowej oraz ochrony własności intelektualnej. W dzisiejszym świecie pracownicy potrzebują bezpiecznego i łatwego dostępu do aplikacji i danych z dowolnego urządzenia przenośnego, a także możliwości stosowania różnorodnych aplikacji (mobilnych, Windows, SaaS) z firmowej witryny online. Istotna jest także dla nich możliwość wglądu, edycji, synchronizacji oraz dzielenia się danymi z dowolnej lokalizacji oraz łatwo dostępne wsparcie na żywo. Citrix XenMobile Enterprise oferuje wszystkie te możliwości.

• Wsparcie różnorodnych urządzeń: Citrix wspiera szeroki wachlarz różnorodnych urządzeń od stacji roboczych, laptopów smartfonów i tabletów przez oparte na systemie Android kamery i przenośne pamięci USB. XenMobile rozszerza swoje wsparcie w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa również na nowe inteligentne wyświetlacze ViewSonic, oparte na systemie Android. Będą one miały zainstalowane rozwiązanie XenMobile by pomoc działom IT zdalnie dostarczać i zabezpieczać dane
i aplikacje wykorzystywane na tych urządzeniach.
• Mobilne aplikacje, stworzone z myślą o biznesie: Citrix przedstawił także Worx Mobile, pakiet aplikacji specjalnie stworzonych dla firm. Pakiet Worx Mobile Citrix zawiera takie aplikacje jak WorxMail, WorxWeb, Citrix ShareFile, GoToMeeting i Podio, jak również aplikacje firm trzecich, dołączone do zestawu Worx Mobile za pomocą pakietu SDK. Dział IT może znaleźć takie aplikacje w galerii aplikacji a następnie dostarczać je na urządzenia użytkowników za pomocą rozwiązania XenMobile.
• Wgląd i edycja dokumentów na dowolnym urządzeniu przenośnym: Integracja ShareFile z XenMobile pozwala użytkownikom na wgląd, edycję i udostępnianie danych w bezpiecznym kontenerze na urządzeniu mobilnym. Użytkownicy otrzymują łatwy, mobilny dostęp do danych przedsiębiorstwa, ulokowanych w chmurze.
• Łatwy dostęp do wsparcia “na żywo”: dzięki integracji rozwiązania GoToAssist Service Desk i wsparcia zdalnego z XenMobile Enterprise, Citrix upraszcza usługi wsparcia dla użytkowników mobilnych i pozwala firmom utrzymać ich najlepszą wydajność. Dzięki łatwemu dostępowi pracownicy mobilni mają możliwość zgłoszenia prośby wsparcia „na żywo”.

XenMobile Enterprise będzie dostępny od czerwca 2013. XenMobile Enterprise jest licencjonowany zarówno w modelu „licencja na urządzenie” jak również „licencja na użytkownika”, w modelu rocznym lub wieczystym, rozpoczynając od 65 USD za rok za urządzenie. Specjalna, limitowana czasowo promocja zawiera także pojedynczą licencję GoToAssist, dołączoną przy zakupie XenMobile Enterprise.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ