Citrix przedstawia XenApp i XenDesktop 7.6

0

Citrix zapowiedział nowe wersje oprogramowania XenApp i XenDesktop – rozwiązań do wirtualizacji aplikacji i desktopów oraz udostępniania biznesowych przestrzeni roboczych.

Nowe wersje zawierają wiele innowacyjnych funkcji, które można łatwo zintegrować z już istniejącymi środowiskami Citrix. XenApp i XenDesktop, stanowią podstawowe elementy Citrix Workspace Suite — kompletnego rozwiązania do obsługi mobilnych przestrzeni roboczych — są zbudowane z wykorzystaniem trzeciej generacji FlexCast Management Architecture (FMA) i zaprojektowane do działania w chmurze, bezpośrednio u klienta a także w środowiskach hybrydowych.

Wysoki standard pracy i szybki dostęp do wirtualnych aplikacji.

Produkty oferują nowe odmiany funkcji, które cieszyły się popularnością we wcześniejszych wydaniach XenApp, takie jak wstępne uruchamianie aplikacji, podtrzymywanie sesji czy anonimowe logowanie. Ich kombinacja zapewnia szybki dostęp do aplikacji, co zwiększa komfort pracy, ale także miewa krytyczne znaczenie w takich branżach, jak opieka zdrowotna, umożliwiając lekarzom lepszą opiekę nad pacjentem. Zwiększono nie tylko szybkość uruchamiania aplikacji, ale również ich dostępność i niezawodność dzięki nowym funkcjom, które umożliwiają kontynuowanie pracy w przypadku tymczasowej utraty połączenia z bazą danych.

Nowe wersje XA i XD oferują także ulepszoną obsługę dźwięku, wideo i grafiki. Wydajna akceleracja grafiki z wykorzystaniem procesorów graficznych (GPU) zapewnia wysoką jakość renderingu DirectX/2D, co jest istotne dla inżynierów i grafików. Obsługa zunifikowanej komunikacji, w tym np platformy Lync Server 2013, oraz przekierowywanie najnowszych urządzeń peryferyjnych USB 3.0, takich jak kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i telefony Lync dla urządzeń Windows, to idealne rozwiązania dla konsultantów telefonicznych, kontrahentów i zdalnych pracowników. Aktualizacje uzupełniają szeroką gamę istniejących funkcji, które zwiększają standard pracy, w tym np. druk bez sterowników, zarządzanie profilami, dostęp do dysku w urządzeniu klienckim, czy łatwy dostęp do lokalnych aplikacji.

Aby poprawić standard pracy aplikacji Windows w urządzeniach mobilnych, Citrix wydaje nową aktualizację pakietu HDX Mobile SDK. Deweloperzy mogą zaadaptować aplikacje Windows do urządzeń mobilnych i dodać funkcje, które umożliwiają rozpoznawanie lokalizacji GPS, rejestrowanie obrazu i wideo oraz uwzględnianie rotacji ekranu.

Eliminacja kosztów związanych z zapewnianiem wysokiej wydajności pamięci masowej.

Przez lata jednymi z największych wyzwań podczas wdrażania VDI były problemy z wydajnością pamięci masowej oraz koszty i złożoność wymaganych rozwiązań. Aby uwzględnić wysokie wymagania wirtualnych desktopów w zakresie liczby operacji ‘wejścia-wyjścia’ na sekundę (Input/Output Operations Per Second, IOPS), klienci musieli wdrażać kosztowne dyski SSD (Solid State Disk) oraz wysokowydajne macierze dyskowe. Nawet najnowsze oferty wirtualnych sieci SAN wymagają drogich stacji SSD w celu uzyskania odpowiedniej wydajności. Nowe ulepszenie usług przydzielania Citrix (ang. Provisioning Services): szeroko stosowana funkcja zarządzania pojedynczymi obrazami XenApp i XenDesktop wykorzystuje standardowe serwery i pamięć RAM, aby zmniejszyć o 99 proc. obciążenie pamięci masowej wyrażone w IOPS.

Jedyna platforma zgodna z FIPS i Common Criteria.

Dla agencji rządowych i organizacji kładących duży nacisk na bezpieczeństwo XenApp i XenDesktop są jedynymi rozwiązaniami do wirtualizacji aplikacji i desktopów, które spełniają normy Federal Information Processing Standards (FIPS) oraz wymagania specyfikacji Common Criteria. Zgodność z FIPS jest kluczowym wymogiem dla federalnych i stanowych agencji rządowych w Stanach Zjednoczonych, a Common Criteria to międzynarodowy standard bezpieczeństwa oficjalnie przyjęty przez 19 państw, ale również przestrzegany przez inne kraje.

Ulepszenia zabezpieczeń umożliwiły także stosowanie szczegółowych zasad filtrowania treści schowka oraz kontroli kierunkowej. Funkcja ta, stworzona na podstawie opinii uzyskanych od klientów z branży bankowej i ich wymagań, gdzie zapobiega kradzieżom danych kart kredytowych, daje działowi IT kontrolę nad tym, co użytkownicy mogą kopiować do (lub na zewnątrz) wirtualnej przestrzeni roboczej. Ponadto zapewnia filtrowanie treści, aby nie można było wkleić potencjalnie złośliwych danych, na przykład osadzonych w Rich Text Format, do zabezpieczonego środowiska.

Uproszczona migracja aplikacji do najnowszych wersji Windows.

XenApp i XenDesktop 7.6 Platinum oferują pełną migrację aplikacji Citrix AppDNA. Do najnowszych ulepszeń należą takie funkcje, jak porównywanie różnych kompilacji, testy zgodności operacyjnej, mapowanie zależności aplikacji oraz wykrywanie ustawień GPO (group policy object), które zwiększają wydajność AppDNA. Dzięki tym ulepszeniom można zbadać, poprawić i przenieść do nowego środowiska również takie aplikacje, które mają wiele wzajemnych zależności i są ściśle zintegrowane z innymi programami. Ma to kluczowe znaczenie dla klientów, szczególnie ze względu na zaprzestanie wsparcia Windows XP oraz zbliżającego się końca wsparcia dla Windows Server 2003. Za pomocą AppDNA dział IT może ograniczyć czas i koszty migracji aplikacji nawet o 90 procent.

Więcej korzyści z integracji z rozwiązaniami Microsoft.

Nowe wersje rozwiązań XenDesktop i XenApp wraz z bazową platformą Microsoftu, umożliwiają klientom uzyskanie większych korzyści i lepszej skalowalności połączonych rozwiązań. Ponadto nowe oprogramowanie Citrix Connector 7.5 for System Center Configuration Manager — opracowane wspólnie z Microsoftem — pozwala administratorom na używanie konsoli Configuration Manager do definiowania zasad dostępu użytkowników do wirtualnych aplikacji i desktopów obsługiwanych przez rozwiązania Citrix.

Citrix opublikował też nową architekturę referencyjną do wdrażania XenApp i XenDesktop w środowisku Microsoft Azure, łącznie z danymi dotyczącymi doboru odpowiedniej wielkości systemu i jego kosztorysowania. Architektura referencyjna została zoptymalizowana i opublikowana we współpracy z inżynierami Microsoftu i realizuje wizję usług Citrix Workspace Services w środowisku Azure.

Integracja z istniejącymi wdrożeniami XenApp 6.5

Niektóre komponenty najnowszej wersji mogą być ściśle zintegrowane z XenApp 6.5, w tym nowe usługi przydzielania, aktualizacje Citrix Receiver, StoreFront i HDX, AppDNA, System Center Connector czy konsole monitorujące. Tym samym dodając nowe funkcje, klienci mogą ulepszyć bieżące rozwiązania, jednocześnie planując migrację do wersji XenApp 7.6 w odpowiednim dla siebie tempie.

Uproszczone wdrożenia chmurowe u zweryfikowanych dostawców IaaS

Program Citrix Ready IaaS Cloud for XenDesktop daje klientom pewność, że infrastruktura danego dostawcy usług chmurowych jest dobrze przystosowana do wdrożeń XenApp/ XenDesktop. Rosnąca lista zweryfikowanych dostawców pozwala klientom wybrać optymalną lokalizację geograficzną i poziom usług.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ