Citrix prezentuje rozwiązania zwiększające mobilność przedsiębiorstw

0

Citrix przedstawił kolejny etap strategii zwiększania mobilności przedsiębiorstw. Nowości zostały ogłoszone podczas ubiegłotygodniowej konferencji Citrix Synergy™, która miała miejsce w Barcelonie.

Ponad 3 miliardy urządzeń.

Punktem wyjścia w strategii mobilności Citrix jest Citrix Receiver, dostępny za darmo w sklepach z aplikacjami dla konsumentów. Daje on pracownikom bezpieczny i samoobsługowy dostęp do wszystkich aplikacji i danych niezbędnych do pracy na dowolnym urządzeniu. Citrix Receiver obsługuje aktualnie ponad 3 miliardy urządzeń, w tym wiodące marki tabletów, smartfonów, laptopów oraz komputerów Macintosh i PC. Będzie on także obsługiwał nowe tablety i laptopy z systemem Windows 8, gdy tylko pojawią się na rynku. By wspierać jeszcze więcej nowoczesnych urządzeń konsumenckich, Citrix przygotował także nową wersję produktu Citrix XenClient, który udostępnia wirtualne desktopy dla komputerów Ultrabook. XenClient for Ultrabooks wykorzystuje kliencki hypervisor uruchamiany bezpośrednio na laptopie, który jest połączony z firmowym centrum danych, aby umożliwić centralną synchronizację i zarządzanie. W przypadku użytkowników końcowych oznacza to, że pracując na laptopie lub ultrabooku mogą oni korzystać ze wszystkich możliwości systemu Windows nawet wtedy, gdy nie są połączeni z siecią. Po ponownym nawiązaniu połączenia wszelkie zmiany są automatycznie synchronizowane z centralnym obrazem stanu; zapisanym w centrum danych. Dzięki temu pracownicy mobilni mogą korzystać ze wszystkich zalet technologii VDI bez obaw o wydajność czy bezpieczeństwo. Połączenie produktów Citrix Receiver i XenClient stanowi doskonały punkt wyjścia dla firm, które chcą umożliwić pracownikom korzystanie z własnych urządzeń w sposób bezpieczny, łatwy i sprawdzony.

Dane w chmurze.
Liczba urządzeń konsumenckich wykorzystywanych przez pracowników rośnie w rekordowym tempie, więc jednym z podstawowych wyzwań dla większości firm jest problem obsługi generowanych danych. Zaoferowanie pracownikom bezpiecznej usługi współużytkowania danych, która z jednej strony zapewni łatwość obsługi i wsparcie urządzeń mobilnych znane z popularnych konsumenckich usług chmurowych, a z drugiej strony zagwarantuje bezpieczeństwo i kontrolę wymagane w zastosowaniach biznesowych może stanowić rozwiązanie. W tym celu Citrix udostępnił Citrix ShareFile with StorageZones, rozwiązanie, które daje IT kontrolę nad miejscem przechowywania danych przedsiębiorstwa (np. w lokalnych bezpiecznych centrach danych). Technologia ShareFile obsługuje klienckie zabezpieczenia firmowe, więc dane przedsiębiorstwa przetwarzane na urządzeniach osobistych są szyfrowane i mogą być zdalnie usunięte w dowolnym momencie, jeśli pracownik odejdzie z firmy lub nastąpi zgubienie bądź kradzież urządzenia. Z jednej strony pracownik może korzystać z dowolnych urządzeń firmowych i osobistych, a z drugiej strony przedsiębiorstwo może spełniać surowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa, niezależności danych i zgodności. Nowe oprogramowanie ShareFile StorageZones jest już dostępne do pobrania. Wkrótce zostanie ono także udostępnione w urządzeniu StorageZones MPX opartym na technologii Citrix NetScaler, które transparentnie połączy wszystkie funkcje sieciowe i funkcje bezpieczeństwa niezbędne do lokalnego wdrożenia zintegrowanego rozwiązania StorageZones.
Ponadto udostępniono nowe moduły StorageZone Connector for ShareFile umożliwiających bezpieczne podłączenie instancji ShareFile StorageZone do danych w istniejących systemach sieciowej pamięci masowej. Ułatwi to użytkownikom bezpieczny dostęp do firmowych dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia poprzez aplikację ShareFile, bez względu na to, gdzie dane te będą faktycznie zapisane.

Jeden punkt kontroli dla mobilnych aplikacji i danych.
Ostatnim elementem jest CloudGateway z technologią MDX dla urządzeń mobilnych. W oparciu o tę technologię produkt CloudGateway zyskał nowe funkcje zarządzania aplikacjami mobilnymi, które zapewniają pełne bezpieczeństwo i kontrolę nad natywnymi aplikacjami iOS, Android i HTML 5. Najnowsza wersja oferuje ponadto integrację z zapowiedzianym na konferencji Synergy nowym pakietem aplikacji Me@Citrixmobile. Pakiet ten da klientom ujednoliconą kontrolę nad dystrybucją aplikacji i danych na urządzeniach mobilnych. Natomiast integracja z rozwiązaniem XenApp® pozwoli zaoferować zwirtualizowane aplikacje Windows jako usługę w chmurze przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Użytkownik jest najważniejszy.

Citrix zaprezentował także nowe aplikacje mobilne Citrix Me@Work. Pierwszymi produktami są dwie aplikacje zaprojektowane wyłącznie dla urządzeń mobilnych i dostarczane za darmo z licencją produktu Citrix CloudGateway:

  • Citrix @WorkWeb to natywna przeglądarka mobilna dla urządzeń z systemami iOS i Android. Dzięki niej firmy mogą zaoferować pracownikom bezpieczny dostęp do swoich stron intranetowych, zewnętrznych aplikacji w modelu SaaS oraz tworzonych na zamówienie aplikacji HTML 5 bezpośrednio z osobistych urządzeń mobilnych. @WorkMail współpracuje z produktem CloudGateway, wykorzystując zalety technologii MDX Web Connect gwarantującej bezpieczeństwo w Internecie oraz technologii MDX Micro VPN umożliwiającej utworzenie dedykowanego tunelu VPN w celu uzyskania dostępu do wewnętrznej sieci firmowej. Nowa aplikacja @WorkWeb będzie także zintegrowana z pozostałymi aplikacjami Citrix Me@Work, co pozwoli użytkownikom klikać wyświetlane linki (np. ‘mailto’ lub GoToMeeting) oraz automatycznie otwierać natywne aplikacje wewnątrz bezpiecznego obszaru roboczego na urządzeniu mobilnym.
  • Citrix @WorkMail to bezpieczny, natywny klient poczty elektronicznej z kalendarzem i kontaktami opracowany dla urządzeń pracujących pod systemem Android lub iOS. @WorkMail współpracuje z produktem CloudGateway, wykorzystując zalety technologii MDX App Vault gwarantującej bezpieczeństwo komunikacji wewnątrz firmy, nawet w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Aplikacja @WorkMail będzie zintegrowana z pozostałymi aplikacjami Citrix Me@Work w oparciu o zasadę „jednego dotknięcia”, dzięki czemu użytkownik będzie mógł łatwo załączać dokumenty do wiadomości e-mail (ShareFile), otwierać załączniki i linki do stron www (@WorkWeb), planować spotkania (GoToMeeting) oraz współpracować na żywo z innymi użytkownikami (Podio™), pozostając w jednym, bezpiecznym obszarze roboczym na urządzeniu mobilnym.

Na pakiet Citrix Me@Work będą się także składać trzy istniejące aplikacje firmy Citrix, wzbogacone o dodatkowe zabezpieczenia przeznaczone dla urządzeń mobilnych i wykorzystujące rozwiązanie CloudGateway z pełnym zestawem technologii MDX:

  • Citrix ShareFile – bezpieczne współużytkowanie danych na dowolnym urządzeniu mobilnym.
  • Citrix GoToMeeting – łatwe w użyciu, zintegrowane narzędzie do współpracy umożliwiające przesyłanie dźwięku i obrazu wideo, współużytkowanie ekranu, a także organizowanie spotkań przy użyciu urządzeń mobilnych w nowym trybie GoToMeeting iPad Presenter,
  • Citrix Podio – społecznościowe rozwiązanie do pracy grupowej.


Materiały firmy Citrix

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ