Cisco i Citrix pracują nad wirtualizacją desktopów

0

Firmy poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie wprowadzenia na rynek rozwiązania do wirtualizacji desktopów i aplikacji. Cisco Desktop Virtualization łączy technologię serwerową Cisco UCS z oprogramowaniem Citrix XenDesktop.

Cisco Desktop Virtualization jest oferowane z różnymi pakietami Citrix XenDesktop. Zestaw podstawowy pozwala klientom w prosty sposób rozpocząć wdrażanie pierwszych 300 wirtualnych komputerów. Zestaw zaawansowany umożliwia klientom dołączenie nawet kilku tysięcy nowych komputerów i użytkowników w modułowym trybie plug-and-play. W celu większego uproszczenia i przyspieszenia wdrożeń udostępniono wzorcową architekturę, przygotowaną przez firmy Cisco, Citrix i NetApp.

Rozwiązanie udostępnia wszystkie funkcje oprogramowania Citrix XenApp, w tym możliwość integracji z aplikacją Microsoft App-V, dzięki czemu klienci mogą w prosty sposób korzystać z aplikacji Windows jako z usługi na żądanie na każdym urządzeniu, zarówno na komputerach fizycznych, jak i wirtualnych.

Wbudowana technologia Citrix SmartAuditorT gwarantuje integralność danych i zachowanie zgodności z przepisami we wszystkich wirtualnych sesjach udostępnianych za pomocą tego rozwiązania.

Cisco Desktop Virtualization jest otwartym rozwiązaniem, co ułatwia klientom korzystanie z dotychczasowych rozwiązań pamięci masowej i hiperwizorów. Obecnie rozwiązanie działa na platformach Citrix XenServer i VMware vSphere, a w najbliższej przyszłości planowane jest wdrożenie obsługi systemu Microsoft Hyper-V. Cisco i Citrix zaoferują klientom wspólne usługi pomocy technicznej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ