Cisco będzie robić serwery

0

Od wielu miesięcy w Internecie pojawiały się spekulacje, że Cisco zajmie się produkcją serwerów. Te domysły znalazły potwierdzenie – firma oficjalnie poinformowała, że będzie produkować zintegrowane rozwiązania Unified Computing przeznaczone do centrów danych, składające się z serwera, pamięci masowej, sieci i platformy wirtualizacji.

Unified Computing to nowa architektura, która ma ułatwić wdrażanie wirtualizacji w centrach danych, przede wszystkim wyeliminować bariery utrudniające korzystanie z wirtualnych serwerów. W ramach Unified Computing wszystkie zasoby: platforma serwerowa, pamięć masowa, sieć i platforma wirtualizacji, mają być ze sobą zintegrowane.

Nowa architektura ma wyeliminować wady obecnych architektur wirtualizacji, które wymagają od użytkowników znacznego zaangażowania w integrację systemów, co prowadzi do wzrostu kosztów, wydłużenia czasu wdrożenia i spadku efektywności. Unified Computing ma zatrzeć granice między serwerami, wirtualizacją i siecią. Poza tym ma mieć bardziej rozproszony charakter, wykorzystywać więcej otwartych standardów i prowadzić do większej automatyzacji, co z kolei ma obniżać koszty operacyjne.

Rdzeniem nowej architektury będzie sieć. Tłumaczenie jest dość oczywiste – połączone elementy przedstawiają większą wartość niż odizolowane. Pamięć masowa musi być połączona z serwerami, a serwery muszą komunikować się z klientami.

Mimo globalnego kryzysu, Cisco jest dobrej myśli. „Postrzegamy okresy finansowej niepewności jako doskonały moment do podjęcia wyzwania i rozwijania naszego biznesu, aby dostarczyć naszym klientom i udziałowcom tego, czego oczekują”, uważa Padmasree Warrior, CTO w Cisco.

Firma nie widzi także problemu, jeśli chodzi o wejście w konkurencję z obecnymi parterami. „Tak, są rynki, na których Cisco będzie konkurować z obecnymi partnerami. Kooperacja między konkurentami nie jest niczym nowym w przemyśle IT. Jako lider, jesteśmy odpowiedzialni za stałe wytyczanie nowych dróg, aby spełnić oczekiwania naszych klientów. To nowe środowisko będzie wymagało nawet większej współpracy między głównymi graczami w naszej branży,” kontynuuje Padmasree Warrior.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ