Centrum obliczeniowe dla chmur

0

HP poinformował, że otworzył pierwsze w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki centrum prezentujące chmury obliczeniowe – HP Cloud Center of Excellence – w Ratingen w Niemczech. Dzięki centrom tego typu partnerzy handlowi HP mogą prezentować swoim klientom potencjał biznesowy, jaki oferuje wykorzystanie środowiska chmury obliczeniowej w firmie.

Centra HP CCoE są wspólną inwestycją realizowaną przez HP i jego partnerów handlowych. Ośrodki te opierają się na rozwiązaniach HP CloudSystem, które łączą infrastrukturę konwergentną HP z oprogramowaniem HP Cloud Service Automation, umożliwiając spójne tworzenie i kontrolowanie usług udostępnianych w prywatnych, publicznych i hybrydowych modelach chmur obliczeniowych. W niemieckim ośrodku firmy Computacenter Germany zainstalowano rozwiązanie HP CloudSystem Matrix, system pamięci masowej HP 3PAR oraz oprogramowanie HP Cloud Service Automation for Matrix.

Technologia chmury obliczeniowej to szansa dla partnerów handlowych HP. Wielu klientów poszukuje bowiem specjalistycznego wsparcia i rozwiązań, które pozwoliłyby im udostępniać usługi za pośrednictwem chmury obliczeniowej oraz nimi zarządzać, a także zmodernizować aplikacje uruchamiane w środowiskach tego typu.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ