WD Sentinel RX4100 – magazyn sieciowy dla SMB

0

Firma WD, marka należąca do Western Digital i światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, poszerzyła swoją ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw nowy produkt – WD Sentinel RX4100, czyli pierwszy biznesowy serwer typu rack 1U.

WD Sentinel RX4100 to propozycja dla SMB, dzięki której firmy mogą w prosty sposób i bez ponoszenia znacznych wydatków zcentralizować i przechowywać wszystkie firmowe dokumenty i cyfrowe zasoby w jednym bezpiecznym miejscu. Mimo iż instalacja oraz podłączenie do sieci jest proste i intuicyjne, sam produkt oferuje zaawansowane funkcje klasy enterprise, takie jak: ochronę RAID, automatyczny backup oraz przywracania poprzednich wersji plików, opcje zasilania i redundancji sieci, a także funkcjonalność zintegrowanego serwera NAS oraz możliwości iSCSI SAN dla zwirtualizowanych środowisk sieciowych.

WD Sentinel oferuje pełną ochronę danych oraz pomaga zabezpieczyć firmy z sektora SMB przed ich stratą. WD Sentinel RX4100 jest oferowany z systemem Microsoft Windows Storage Server 2008 R2 Essentials i zawiera oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych danych z 25 komputerów (Windows lub Mac) podłączonych do sieci. Produkt ten posiada cztery dyski twarde zoptymalizowane pod kątem niezawodności, jakości i wydajności – fabrycznie skonfigurowane w RAID 5 dla lepszej ochrony danych w przypadku awarii dysku.

Tworzenie kopii zapasowej oraz przywracanie danych jest zautomatyzowane dla opcji pełnego backupu typu „bare-metal” oraz przywracania całego systemu, a także dla tworzenia przyrostowych kopii oraz odzyskiwania wybranych plików. Systemy oparte na Mac OS mogą bezproblemowo korzystać z Apple Time Machine. W przypadku utraty danych lub awarii komputera, prosta funkcja przywracania odnajdzie zagubione pliki, a następnie szybko je odtworzy w poprzedniej lokalizacji albo umożliwi użytkownikom przywrócenie całego obrazu komputera, włącznie z systemem, plikami z programami, danymi i ustawieniami.

WD Sentinel RX4100 służy jako „firmowa chmura”, zabezpieczając w jednym centralnym miejscu w biurze firmowe dane, do których możliwy jest dostęp z każdego miejsca – zachęcając w ten sposób do współpracy personel w rozproszonych biurach lub „zdalnych” pracowników z dowolnego urządzania poprzez stronę internetową.

WD Sentinel RX4100 jest dostępny w różnych konfiguracjach i pojemnościach 8, 12 i 16 TB u wybranych sprzedawców lub na stronie wdstore.com. Orientacyjne ceny detaliczne wynoszą 7.500 zł za pojemność 8 TB, 8.000 zł za 12 TB i 9.500 zł za 16 TB. WD Sentinel RX4100 jest objęty 3-letnim okresem gwarancyjnym producenta.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ