WD przejmuje Arkeia Software

0

WD przejmuje Arkeia Software – przedsiębiorstwo zajmujące się ochroną danych. Nowy zakup pozwoli WD rozszerzyć swoje portfolio o oprogramowanie i urządzenia do backupu w sieciach firmowych.

Oprogramowanie, sprzęt i maszyny wirtualne firmy Arkeia wykonują kopie zapasowe na dyski, taśmy lub w chmurze. Opatentowana przez spółkę technologią progresywnej deduplikacji przyspiesza backup w chmurze hybrydowej poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na przepustowość potrzebnej do replikacji zestawów backupów w sieci. Arkeia sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem sieci resellerów oraz dostawców usług na całym świecie.

Przejęcie zostało dokonana w formie fuzji, obejmującej wszystkich pracowników, technologię i produkty firmy. Arkeia stanie się częścią działu produktów zewnętrznych dla SMB WD, a produkty początkowo zachowają swoją nazwę. WD będzie wspierało wszystkich klientów Arkeia w bieżącym utrzymaniu i planuje zachować obie linie produktów firmy (zarówno oprogramowanie jak i sprzęt). Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ