VSPEX BLUE – hiperkonwergentna infrastruktura EMC

0

Firma EMC poinformowała o udostępnieniu hiperkonwergentnej infrastruktury EMC VSPEX BLUE w postaci urządzenia, które oferuje zasoby obliczeniowe, pamięć masową, funkcje sieciowe i narzędzia do zarządzania bazujące na technologii VMware EVO:RAIL i oprogramowaniu EMC.

Urządzenie VSPEX BLUE to hiperkonwergentna infrastruktura, która pozwala klientom przejść do konfigurowania maszyn wirtualnych w ciągu niecałych 15 minut od włączenia zasilania. W pełni skalowalna infrastruktura VSPEX BLUE umożliwia klientom zaspokojenie zmieniających się potrzeb użytkowników w tempie dostosowanym do rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki rozwiązaniu VSPEX BLUE nie jest koniecznie przygotowanie zaawansowanych prognoz informatycznych. VSPEX BLUE składa się z typowych elementów modułowych i oferuje skalowalność liniową — można ją rozbudować od jednej do czterech jednostek 4 węzłowych w obudowie 2U. Produkt sprawdza się w takich obszarach jak konsolidacja infrastruktury czy obsługa wirtualnych
pulpitów w dużych zdalnych biurach i oddziałach oraz w firmach świadczących usługi zarządzane.

EMC udostępnia klientom korzystającym z infrastruktury VSPEX BLUE zintegrowane narzędzia do zarządzania. VSPEX BLUE Manager rozszerza możliwości natywne go mechanizmu EVO:RAIL Deployment, Configuration and Management (DCM) Engine o wbudowane funkcje wsparcia technicznego. VSPEX BLUE Market zapewnia natomiast klientom dostęp do wybranego oprogramowania i rozwiązań z poziomu interfejsu EMC, wykorzystującego przejrzyste i intuicyjne zasady, na bazie których zaprojektowano technologię VMware EVO:RAIL.

Początkowo sprzedażą urządzenia EMC VSPEX BLUE będzie zajmować się grupa wybranych dystrybutorów, uczestniczących w programie EMC Business Partner Program m.in. Arrow, Avnet, Networld, TD Azlan i Tech Data. Rozwiązanie VSPEX BLUE poszerza portfolio konwergentnej infrastruktury firmy EMC. Dzięki szybkości wdrożenia, całościowemu wsparciu oraz możliwości skalowania łączy systemy VCE Vblock i architektury referencyjne VSPEX jako część kompleksowej i niezawodnej oferty EMC.
Infrastruktura hiperkonwergentna w postaci urządzenia EMC VSPEX BLUE będzie powszechnie dostępna od 17 lutego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ