VMware wspiera chmurę hybrydową Onetu

0

Onet Technologie, provider platform IT dla Onetu i zewnętrznych firm, uruchomił usługę chmury hybrydowej, opartą na rozwiązaniach VMware.

W ubiegłym roku Onet.Technologie uruchomił chmurę publiczną dla średnich i dużych przedsiębiorstw, chcących zmniejszyć koszty i zwiększyć elastyczność procesów IT. Usługa Onet.Cloud jest chmurą obliczeniową opartą na sprawdzonych rozwiązaniach światowych liderów technologii cloud computing. Jest to platforma IaaS, pozwalająca na implementację rozwiązań Platform-as-a-Service (PaaS) oraz Software-as-a-Service (SaaS). Jednak nieustanne zmiany technologiczne oraz rosnące oczekiwania klientów sprawiły, że Onet Technologie podjął się budowy chmury hybrydowej. Podobnie jak w przypadku chmury publicznej, do jej budowy wybrano oprogramowanie VMware. – Współpraca z VMware dała nam szansę na budowę innowacyjnego produktu umożliwiającego stworzenie usługi chmury hybrydowej dla przedsiębiorstw, którego implementacja liczona jest w pojedynczych godzinach pracy zespołu IT. Wierzymy, że produkt znajdzie szerokie zastosowanie jako skalowalna platforma do zapewnienia środowisk disaster recovery dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na przerwy w działaniu infrastruktury IT – mówi Wojciech Ehrenfeld Dyrektor Public IT Services Grupa Onet.

Decyzja o migracji do zewnętrznej chmury obliczeniowej często wiąże się z dokładną analizą zmian w pracujących aplikacjach, których celem jest dostosowanie ich konfiguracji do pracy w innym środowisku. Dzięki rozwiązaniom VMware przenoszenie usług IT pracujących na platformie vSphere lub vCloud Director do centrum danych Onetu nie wymaga zmian konfiguracji klienta. Dzięki temu migracja usług jest procesem bardzo łatwym do wykonania, a później również do ich utrzymania. Taka usługa chmury hybrydowej szczególnie przydatna jest do zapewnienia ciągłości działania infrastruktury IT każdego przedsiębiorstwa którego nie stać na przestój systemu informatycznego.

Zewnętrzni klienci technologicznej części Grupy Onet.pl mogą korzystać z tego rozwiązania od 01.04.2014. Usługi firmy Onet Technologie działają w obiekcie zaprojektowanym od początku jako ośrodek obliczeniowy, spełniający 96 proc. wymagań TIER4 według standardu ANSI/TIE-942, o współczynniku PUE (Power Usage Effectiveness) = 1,46. Infrastruktura w Onet Data.Center składa się z 3 niezależnych serwerowni, z których każda charakteryzuje się pełną redundancją na poziomie zasilania i klimatyzacji z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ