VMware Virtual SAN w sprzedaży

0

VMware poinformował o rozpoczęciu sprzedaży VMware Virtual SAN, pierwszego produktu Ssoftware Defined Storage VMware. VMware Virtual SAN to wbudowany bezpośrednio w jądro platformy vSphere nowy typ pamięci zintegrowanej z hypervisorem.

Produkt łączy zasoby sprzętowe standardowych serwerów x86, wyposażonych we wbudowane dyski magnetyczne i pamięci flash, tworząc środowisko magazynowe dla maszyn wirtualnych (VM). Według wewnętrznych testów wydajnościowych VMware Virtual SAN osiąga:2 miliony operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) w trybie wczytywania w klastrze z 32 węzłów oraz 640 tys. IOPS w mieszanym trybie wczytywania/ zapisu w klastrze z 32 węzłami.

VMware Virtual SAN ułatwia proces zarządzania i udostępniania przestrzeni magazynowej, redukując przy tym całkowity koszt posiadania (TCO) i umożliwiając wdrożenie bardziej elastycznego modelu operacyjnego. VMware Virtual SAN oferuje niezawodność i wydajność profesjonalnego systemu przechowywania danych wraz z efektywnymi funkcjami chroniącymi przed utratą danych podczas awarii. Rozwiązanie nadaje się do realizacji szeregu typowych procesów w środowiskach wirtualnych, m.in. infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI), środowisk testowych, deweloperskich i przywracania systemu po awarii.

Niektóre z funkcji VMware Virtual SAN to:

• architektura zintegrowana z hypervisorem: rozwiązanie VMware Virtual SAN jest zintegrowane z jądrem platformy VMware vSphere i korzysta z optymalnych ścieżek dostępu do danych, minimalizując obciążenie zasobów – system korzysta z mniej niż 10 procent mocy CPU.
• wysoka wydajność oraz możliwość elastycznego, liniowego skalowania: VMware Virtual SAN korzysta z pamięci flash jako schowka cache, aby przyspieszyć pracę systemu. Rozwiązanie umożliwia precyzyjne i elastyczne gospodarowanie zasobami magazynowymi i obliczeniowymi, pozwalając na liniowe skalowanie klastrów i dodawanie kolejnych węzłów do klastrów, lub dysków do pojedynczych węzłów.
• storage policy based management: system oparty na politykach oznacza zastosowanie nowego modelu, w którym ciężar zarządzania z urządzeń przenosi się na aplikacje. Pojedynczy magazyn danych VMware Virtual SAN oferuje różnorodne usługi i charakterystyki pracy których użycie definiuje się w poszczególnych VM za pomocą polityk. Administratorzy nie muszą specjalizować się w procesach konfiguracji jednostek LUN i woluminów oraz przydzielanie zbyt dużych zasobów i mogą łatwo zmieniać polityki. Zautomatyzowane procesy udostępniania i zarządzania zasobami umożliwią też łatwiejsze spełnienie wymogów zawartych w umowach definiujących gwarantowany poziom usług (SLAs)
• Integracja z szeroką gamą produktów VMware: System VMware Virtual SAN jest łatwy w konfiguracji i wdrażaniu – wystarczą dwa kliknięcia w interfejsie VMware vSphere Web. Dzięki integracji z platformą VMware vSphere klienci mogą korzystać z usług wykonywania kopii zapasowych, klonowania, replikacji i tworzenia snapshotów, a także różnorodnych narzędzi m.in. Distributed Resource Scheduler, High Availability, vMotion oraz Storage vMotion. VMware Virtual SAN gwarantuje też interoperacyjność z produktami VMware Horizon View 5.3.1, VMware vCenter Site Recovery Manager, VMware vCenter Operations Management Suite i VMware vCloud Automation Center.

VMware Virtual SAN nie wymaga posiadania konkretnego typu osprzętu i może być eksploatowane na wielu różnych serwerach. Klienci mogą skorzystać z jednej z dwóch opcji wdrożenia VMware Virtual SAN: VMware Virtual SAN Ready Nodes z gotowymi konfiguracjami serwerów lub samodzielnego wyboru sprzętu z listy urządzeń opartych na kompatybilnych komponentach. Ponad 150 komponentów i 13 rodzajów prekonfigurowanych węzłów sieciowych (Ready Nodes) posiada obecnie certyfikat VMware Virtual SAN. Bardziej szczegółowe informacje o kompatybilnych urządzeniach można znaleźć w przewodniku VMware Compatibility Guide for VMware Virtual SAN dostępnym na stronie: http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php?deviceCategory=vsan

Wsparcie klientów w redukcji TCO

VMware Virtual SAN pomaga klientom zredukować całkowity koszt posiadania (TCO), zwiększając tym samym oszczędności w zakresie wydatków kapitałowych (Capex) i operacyjnych (Opex). Oprogramowanie wykorzystuje dostępne zasoby sprzętowe, łącząc wszystkie dyski magnetyczne i pamięci flash podłączone do standardowych serwerów x86. Klienci nie są więc narażeni na wysokie koszty już na samym początku inwestycji i mogą rozpocząć od niewielkich konfiguracji, płynnie dodając kolejne dyski i węzły sieciowe do klastra VMware Virtual SAN wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przestrzeń magazynową lub większą wydajność. VMware Virtual SAN pomaga również dokonać oszczędności Opex dzięki automatyzacji czasochłonnych procesów i uproszczeniu skomplikowanych zadań związanych z administracją zmianami, konfiguracją systemów przechowywania danych i planowaniem poziomu obciążenia zasobów.

VMware Virtual SAN jest już w sprzedaży. Cena VMware Virtual SAN to 2,495 USD za procesor. Cena VMware Virtual SAN for Desktop to 50 USD za jednego użytkownika. Podczas ograniczonej w czasie promocji klienci będą mogli nabyć VMware Virtual SAN w pakiecie z VMware vSphere Data Protection Advanced w cenie 2,875 USD za procesor. Przez pewien czas użytkownicy VMware vSphere Storage Appliance będą mogli dokonać upgrade’u do VMware Virtual SAN z 20-procentową zniżką.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ