TRANSCEND HSD 740 – przemysłowy dysk SSD

0

Firma TRANSCEND rozszerza linię przemysłowych dysków SSD o model w formacie Half-Slim MO-297 – HSD 740. Znajdzie on zastosowanie w systemach sterowania przemysłowego czy sprzęcie medycznym, jak i w urządzeniach mobilnych.

HSD 740 został zbudowany w oparciu o układy Toggle MLC NAND Flash. Dysk jest zgodny z interfejsem SATA III 6Gb/s, co pozwala na osiąganie transferów dochodzących do 510 MB/s przy odczycie i 185 MB/s przy zapisie. Dysk dostępny jest w dwóch wersjach: o pojemności 32 oraz 64 GB. Wymiary nośnika wynoszą 54 mm x 39 mm x 4 mm, a waga 11g. Podczas użytkowania HSD 740 pobiera maksymalnie 1,94W energii.

Nowy moduł SSD – HSD 740 – przechodzi szczegółowe testy jakości na wszystkich etapach produkcji. Dodatkowo wyposażony został w takie funkcje jak: wbudowany system korekcji błędów ECC i algorytm wyrównywania zużycia komórek, system monitorowania stanu nośnika S.M.A.R.T oraz wsparcie dla TRIM i NCQ.

HSD 740 wspiera również funkcję SATA Device Sleep (DevSleep). Umożliwia ona automatyczne wyłączenie interfejsu SATA, jeżeli w danym momencie nie jest on używany. Gdy tylko dysk jest ponownie potrzebny do pracy natychmiast zostaje przełączony w stan aktywny (w czasie krótszym niż 20 ms). Funkcja ta pozwala na dłuższą pracę komputerów przenośnych przy zasilaniu z baterii.

Dysk HSD 740 objęty jest trzyletnia gwarancją producenta

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ