Toshiba przejmuje OCZ Technology Group

0

Toshiba sfinalizowała umowę dotyczącą przejęcia wszystkich aktywów firmy OCZ Technology Group, która staje się własnością i podmiotem całkowicie zależnym. Na mocy umowy powstanie niezależna spółka pod nazwą OCZ Storage Solutions, która stanie się dostawcą dysków SSD dla urządzeń komputerowych i systemów zintegrowanych.

Przejęcie OCZ przez firmę Toshiba nie będzie skutkowało zmianą jej portfela produktów. OCZ stanie się marką, która będzie dostarczać firmom jak i prywatnym odbiorcom rozwiązania z zakresu SATA, SAS oraz dysków konsumenckich PC wysokiej wydajności z wirtualizacją pamięci podręcznej i przyspieszeniem oprogramowania. OCZ Storage Solutions będzie wykorzystywać technologię NAND wdrażaną przez Toshiba i łączyć ją ze swoimi sterownikami, firmwarem oraz softwarem w celu zapewnienia swoim klientom indywidualnym oraz biznesowym innowacyjnych, zmniejszających koszty rozwiązań w obszarze pamięci masowej.

Jako część spółki Toshiba Company Group, OCZ Storage Solutions będzie utrzymywać swoje tradycyjne kanały sprzedaży na całym świecie. Siedzibą nowej firmy pozostanie San Jose w Kalifornii, strategiczne centra projektowe będą znajdować się w Irvine (Kalifornia), Tel Awiwie (Izrael) i Abingdon (Wielka Brytania).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ