Thin Provisioning dobry na kryzys

0

Producent pamięci masowych 3PAR opublikował wyniki badań przeprowadzonych przez niezależną firmę TheInfoPro, które pokazują rosnące znaczenie technologii Thin Provisioning dla firm każdej wielkości, wykorzystujących rozwiązania macierzowe. Liczba respondentów wskazujących Thin Provisioning jako istotną technologię wirtualizacji wzrosła – jak pokazują wyniki trzech ostatnich badań – o ponad 30% i obecnie wynosi 89%.

W związku z obecnym kryzysem finansowym użytkownicy deklarują, że wiele wysiłku skupiają na konsolidacji, poprawianiu wykorzystania zasobów, odzyskiwaniu słabo wykorzystanej lub nadmiarowo zaalokowanej przestrzeni dyskowej, maksymalizując w ten sposób stan posiadania i minimalizując wydatki – powiedział Robert Stevenson, dyrektor Storage Research w TheInfoPro. – Z naszych badań wynika, że Thin Provisioning jest jedną z kluczowych technologii ograniczających te wysiłki. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu wykorzystaniem przestrzeni dyskowej firmy mogą posiadać tyle przestrzeni dyskowej, ile jest to konieczne, zamiast dokonywać zakupów na zapas.

Według wyników ankiety przeprowadzonej przez 3PAR wśród klientów, 50% badanych zaoszczędziło w ciągu roku przynajmniej 50 tys. USD, nie będąc zmuszonym do zakupów nadmiarowych przestrzeni dyskowych. Oszczędności były możliwe głównie dzięki wykorzystaniu technologii Thin Provisioning.

3PAR który deklaruje, że jego oprogramowanie realizujące Thin Provisioning może zredukować wymaganą przestrzeń dyskową aż o 75%, ostatnio wprowadził na rynek nowy produkt: InServ T-Class Storage Server, wyposażony w technologię Thin Built In. Trzecia generacja macierzy dyskowych 3PAR jest pierwszym, na skalę przemysłową, sprzętowym rozwiązaniem Thin Provisioning, co oznacza że inteligentne mechanizmy zarządzające wykorzystaniem przestrzeni dyskowej wbudowane są w układy scalone, co zapewnia wysoki stopień wykorzystania zasobów dyskowych przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności.

3PAR ogłosił też ostatnio współpracę z firmą Symantec przy rozwijaniu technologii Thin Reclamation – inteligentnego i automatycznego mechanizmu odzyskiwania nieużywanej przestrzeni dyskowej działającego na poziomie systemu plików.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ