Technologie, Innowacje, Rozwój – II Forum HP Wyzwania IT

0

24 kwietnia 2013 r. w warszawskim Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego odbyło się II Forum HP Wyzwania IT pod hasłem „Technologie. Innowacje. Rozwój.”, zorganizowane przez Hewlett-Packard Polska oraz Intel, we współpracy z IDC, firmą analityczną rynku teleinformatycznego.

Tegoroczne Forum zgromadziło blisko tysiąc uczestników, którzy wzięli udział w sesji plenarnej, a także w kilkudziesięciu sesjach tematycznych, prowadzonych przez ponad 40 ekspertów.

Każdy uczestnik konferencji podczas rejestracji otrzymał identyfikator z indywidualnym kodem QR, które były skanowane przy wejściu do sal konferencyjnych. Dzięki temu organizatorzy mogli na bieżąco oceniać zapełnienie sal i w razie kompletu uczestników, proponować gościom alternatywne sesje. Specjalnie na potrzeby Forum dział HP Networking przy współpracy z Microsoft zbudował sieć Wi-Fi, do której w najbardziej szczytowym momencie zalogowanych było prawie 1.200 użytkowników.

Największą popularnością wśród gości Forum cieszyła się poranna sesja plenarna, podczas której wystąpił m.in. Herbert Rastbichler, wiceprezes i dyrektor zarządzający regionu Europy Środkowo-Wschodniej HP. „Dzisiejszy postęp technologiczny stawia przed przedsiębiorstwami i organizacjami nowe wyzwania i jednocześnie daje im nowe szanse. Firmy działają dzisiaj szybciej, gromadzą coraz więcej danych, a dotychczasowa infrastruktura informatyczna staje się niewystarczająca. Dlatego organizacje potrzebują nowych rozwiązań IT, które odpowiedzą na potrzeby zmieniającego się stylu zarządzania IT. Szerokie portfolio innowacyjnych produktów i usług HP, a także nasze doświadczenie pomagają naszym klientom wykorzystać szanse, które otwiera przed nimi nowy styl IT” – powiedział Herbert Rastbichler.

Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła również debata z udziałem polskich CIO, reprezentujących m.in. branżę finansową, bankową, medialną, logistyczną, a także zdrowotną. Podczas debaty uczestnicy dyskutowali m.in. na temat współpracy IT z biznesem, roli CIO w kreowaniu nowych produktów i usług firmy, a także o tym, w jaki sposób IT może budować kulturę innowacji w przedsiębiorstwie.
Po sesji plenarnej uczestnicy Forum wzięli udział w szczegółowych sesjach tematycznych, poświęconych takim zagadnieniom jak: Technologie nowej generacji, Optymalizacja IT, Big Data i Cloud Computing. Specjalna ścieżka HP Software Performance Tour przeznaczona była dla gości szczególnie zainteresowanych ofertą software’ową HP.

Goście konferencji chętnie odwiedzali również stoiska partnerów Forum, a także Strefy Demo, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się między innymi z najnowszą ofertą HP w zakresie urządzeń drukujących i mobilnych (ultrabooki, tablety), a także obejrzeć i poznać działanie serwerów Superdome, macierzy 3PAR i rozwiązań bezpieczeństwa Tipping Point.

– Współczesny świat stawia na dynamikę i mobilność. Rośnie znaczenie takich zjawisk jak Big Data czy Cloud Computing. Szybkość reagowania na zmiany, innowacyjny rozwój technologiczny i nieustanna optymalizacja środowiska IT są jedyną drogą do osiągnięcia sukcesu i dotrzymania kroku nie tylko konkurencji, ale przede wszystkim wymaganiom zmieniającego się świata – powiedział Paweł Czajkowski, Prezes Zarządu HP Polska.

Idea Forum Wyzwania IT powstała z myślą o CIO, managerach, specjalistach z obszaru IT oraz osobach odpowiedzialnych za realizację strategii biznesowej w przedsiębiorstwach. Konferencja stanowi platformę do aktywnej wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie nowych technologii. Jej celem jest przekazywanie wiedzy o nadchodzących trendach w rozwoju IT, najnowszych technologiach, rozwiązaniach i produktach oraz wzajemna inspiracja środowiska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ