Seagate o 2013 roku na rynku storage

0

W 2012 użytkownicy poszukiwali coraz pojemniejszych pamięci i szybszych interfejsów (USB 3.0, FireWire) oraz rozwiązań, które posiadają wysoki poziom zabezpieczeń i zaawansowane funkcje backupu. A jakie będą wiodące trendy w 2013 roku?

Obecnie limitem pojemnościowym jest 4TB w technologii 3.5″, spodziewamy się jednak, że w 2013 pojemność dysków twardych będzie w dalszym ciągu rosła. W przypadku zewnętrznych dysków 2,5-calowych modele 1 TB będą powoli wypierać z rynku mniejsze pojemności, jeśli chodzi o dyski 3,5-calowe coraz większą popularnością będą cieszyć się dyski 2 TB i wyżej. Wśród zewnętrznych dysków, podobnie jak w 2012, największy udział rynkowy będą miały modele przenośne (2,5-calowe).
Jeśli chodzi o plany Seagate – będziemy ściśle współpracować ze strategicznymi partnerami i rozwijać nowe technologie jak np. HAMR (heat assisted magnetic recording), które pozwalają znacznie zwiększyć gęstość zapisu. Krokiem milowym dla Seagate w 2012 było przejęcie pakietu kontrolnego w LaCie. Ta transakcja pozwoliła na połączenie dwóch komplementarnych ofert produktowych i technologicznych. Liczymy że w długiej perspektywie przyczyni się do wzmocnienia strategii rozwoju Seagate na rynku pamięci dla użytkowników indywidualnych. W dalszym ciągu będziemy rozwijać ogłoszony w 2012 Seagate Cloud Builder Alliance, program dedykowany projektantom, integratorom, dostawcom serwerów i systemów pamięci stosowanych w cloud data center, zapewniający dostęp do informacji technicznych i rynkowych oraz narzędzia do rozwinięcia działalności w obszarze technologii cloud storage.

Gorące tematy w 2013 to technologia cloud, mobilność i nowe funkcjonalności pamięci masowych. Dla wielu użytkowników SSD są wciąż zbyt drogie i nie oferują satysfakcjonującej pojemności w stosunku do ceny. Dlatego też oczekujemy wzrostu sprzedaży unikalnych rozwiązań, jak Momentus XT, który łączy w sobie atuty dysków magnetycznych i SSD. Wierzymy też, że rodzina Backup Plus, oferująca nowe podejście do backupu, będzie w 2013 kontynuować swój sukces rynkowy. Coraz większą popularnością będą cieszyć się też dyski serwerowe Constellation CS czy bezprzewodowe pamięci masowe zwiększające pamięć iPad-ów, tabletów Android i smartfonów.

Marcin Kaczor, Territory Sales Representative, Seagate Technology.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ