Seagate central pomaga organizować dostęp do plików w sieci domowej

0

Firma Seagate Technology przedstawiła Seagate® Central – nową generację dysku sieciowego. To pierwsza pamięć masowa wyposażona w aplikację Smart TV, pozwalającą na dostęp do plików na dużym ekranie.

Projektując Seagate Central, firma skupiła się na podstawowej potrzebie użytkowników posiadających więcej niż jeden komputer. Seagate zaproponował łatwy, scentralizowany backup dla każdego komputera w domu, niezależnie od systemu operacyjnego. Central posiada oprogramowanie, tak by wykonywać kopię zapasową w ramach systemów operacyjnych Windows i Mac OS X używanych równocześnie w sieci. Seagate Central zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych w całym domu, dostęp do cyfrowych filmów i muzyki z urządzeń sieciowych oraz zdalny dostęp spoza sieci domowej.

Oprócz swojej podstawowej roli centralnej kopii zapasowej urządzeń domowych, Seagate Central pozwala także na łatwe przesyłanie strumieniowe treści. Po zapisaniu plików na dysku, Central organizuje treści w zależności od kategorii: wideo, zdjęć, muzyki i dokumentów. Dzięki darmowym aplikacjom dla telewizorów Samsung Smart TV, odtwarzaczy Blu-ray, urządzeń Apple® iOS, Amazon Kindle HD oraz urządzeń mobilnych Android. Central jest zgodny z DLNA, a także współpracuje z Apple® AirPlay®, co oznacza, że można do niego podłączyć prawie każde urządzenie w sieci.

Nowo zaprojektowana Seagate Media app, dostępna dla systemu Android, Kindle Fire HD i Apple iOS, zapewnia bezproblemowy dostęp, pobieranie oraz udostępnienie plików z Seagate Central. Przyjazny interfejs aplikacji pozwala łatwo korzystać z plików. Podgląd jest zorganizowany według kategorii, jak również widoku folderu.

Seagate Central będzie dostępny w marcu tego roku w sugerowanej cenie (MSRP) 189,99 dolarów za 2TB; 219,99 dolarów za 3TB; 259,99 dolarów za 4TB.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ