SANsymphony w nowej odsłonie

0

DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową wersję hypervisora pamięci masowych SANsymphony-V R9.

Wraz ze wzrostem ilości danych w firmach, rośnie także potrzeba skalowania wydajności i pojemności systemów pamięci masowych. Ma to szczególne znaczenie dla nowych projektów, gdzie trudno określić ilość danych związanych z danym projektem w przyszłości. W nowej wersji oprogramowania DataCore SANsymphony-V podwojono liczbę możliwych do stworzenia wirtualnych węzłów – z czterech do ośmiu. Dzięki temu z oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych mogą korzystać także duże centra danych oraz operatorzy usług w chmurze, dynamicznie powiększając udostępnianą przestrzeń dyskową. Możliwe jest także tworzenie wielopetabajtowych środowisk i konfiguracja oprogramowania DataCore w redundantnym modelu N+1, dzięki czemu rośnie dostępność, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zapewnienia redundancji.

Większa wydajność pamięci flash

Niewystarczająca wydajność pamięci masowych lub zakupy „na zapas” w związku z brakiem możliwości przewidzenia potrzeb – to główne czynniki kosztowe, które nie muszą być już rozwiązywane przy pomocy sprzętu. W nowej wersji SANsymphony-V dodano nowe funkcje do algorytmu buforującego, co dla zwirtualizowanych, krytycznych dla biznesu aplikacji, daje o 20% większą liczbę operacji wejścia-wyjścia. W połączeniu z innymi wprowadzonymi usprawnieniami daje to ogólny wzrost wydajności dla operacji wejścia-wyjścia na poziomie 50%.

DataCore oferuje także rozbudowany zestaw narzędzi do optymalizacji wydajności i dzielenia pamięci masowych na warstwy. Nowy SANsymphony-V zyskał możliwość eliminowania wąskich gardeł dzięki wykonywaniu analizy trendów w czasie, a także zapisywaniu wyników pomiaru środowiska pamięci masowych i generowaniu wykresów na ich podstawie. Zebrane dane mogą być eksportowane do pliku CSV do dalszej analizy lub wykonywania planów w Microsoft Excel czy innych narzędziach.

Łatwiejszy dostęp do szybszych nośników za pomocą profili

Nowy SANsymphony-V R9 umożliwia tworzenie indywidualnych profili pamięci masowych dla wirtualnych dysków. Pozwala to na określenie priorytetów do przeprowadzenia automatycznego dzielenia na warstwy, zdalnej replikacji i wykonywania synchronicznej kopii lustrzanej. Dostępnych jest pięć profili wirtualnych dysków – krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Wskazują one które woluminy mają pierwszeństwo w wykorzystaniu szybszych pamięci masowych. Dzięki temu ważniejszym aplikacjom można przydzielić bardziej wartościowe zasoby, jak pamięci flash i dyski SSD, a mniej wymagającym zadaniom – tańsze i bardziej pojemne nośniki.

SANsymphony-V znacznie zwiększa poziom ciągłej ochrony danych (CDP) aplikacji krytycznych dla biznesu i umożliwia niemal natychmiastowe ich odzyskiwanie. Dodatkowo, tradycyjne nocne wykonywanie kopii zapasowych – coraz trudniejsze do zaplanowania – już nie jest konieczne, ponieważ backup jest przeprowadzany praktycznie w sposób ciągły. Czas, przez który są kolekcjonowane dane w ramach ciągłej ochrony danych, został rozszerzony z kilku godzin do dwóch tygodni. To pomaga działom IT w szybkim odzyskiwaniu wirtualnych woluminów z punktu w przeszłości, zanim serwer został zaatakowany, wystąpił błąd logiczny lub któryś z użytkowników popełnił znaczny błąd – nawet jeśli to wydarzenie miało miejsce kilkanaście dni wcześniej. Obraz wirtualnej maszyny z dowolnego punktu w przeszłości może być też udostępniony na chwilę, aby np. odzyskać z niego ważny plik.

Współpraca z Windows Server 2012

SANsymphony-V może także pracować w systemie operacyjnym Windows Server 2012 (obok dotychczasowego Windows Server 2008 R2). Hypervisor pamięci masowych jest uruchamiany na dedykowanych fizycznych serwerach Windows, dzięki czemu może wirtualizować pamięci masowe dla wielu hostów w sieci SAN. Może także współrezydować z innymi wirtualnymi maszynami w środowisku Microsoft Hyper-V 3.0 oraz VMware vSphere 5.x.

Nowy system Windows Server 2012 umożliwia bardziej wydajne połączenie serwerów plików (Network Attached Storage) z sieciami SAN (Storage Area Network). W pełni redundantne, wysoko dostępne konfiguracje obejmują więcej węzłów i szybciej współpracują z systemami plików NFS i CIFS. Taki model współpracy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny od kiedy Microsoft wyposażył podstawową wersję swojego systemu operacyjnego (Windows Server 2012 Standard Edition) w tzw. klastry bezpieczeństwa (failover clustering).

Najnowsza wersja SANsymphony-V R9 pojawi się w sprzedaży w lutym 2013 r. Ceny zaczynają się od ok. 10 tys. USD za dwie licencje do wykorzystania w środowisku wysokiej dostępności. Opłata zawiera roczne wsparcie techniczne w trybie 24/7 oraz prawo do użytkowania nowych wersji oprogramowania. Także dotychczasowi użytkownicy DataCore SANsymphony-V, objęci programem wsparcia, mogą skorzystać z nowych funkcji bez dodatkowych opłat

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ