QNAP TVS-871T – NAS z Thunderbolt 2

0

Firma QNAP Systems, Inc. zaprezentowała Turbo vNAS TVS-871T – pierwsze na rynku urządzenie typu NAS wyposażone w interfejs Thunderbolt 2 Turbo vNAS, a także obsługę sieci 20Gbps i wideo o rozdzielczości 4K.

Turbo vNAS TVS-871T łączy w sobie możliwość błyskawicznego przesyłania danych w trybie DAS (Direct-attached storage) oraz dostępu przez sieć (NAS) – co czyni go nieprzeciętnie elastycznym i wydajnym rozwiązaniem do przechowywania danych dla osób, którym zależy na sprawnym przesyłaniu np. ogromnych plików wideo o rozdzielczości 4K czy projektów 3D.

W 8-zatokowym urządzeniu zastosowano procesor Intel Haswell (dostępne są układy Core i5 oraz Core i7), a także dwa porty 10GbE. W nowym Turbo vNAS mogą jednocześnie działać usługi Ethernet oraz sieć Thunderbolt 2 – zupełnie niezależnie i bez najmniejszych interferencji. Dzięki dwóm portom Thunderbolt 2 użytkownicy mogą elastycznie zarządzać połączeniami swoich stacji roboczych z TVS-871T oraz obudowami rozszerzającymi, w zależności od tego czy w danym momencie zależy im na najwyższej dostępności, optymalnej współpracy czy wygodnym rozszerzeniu pojemności urządzenia.

Użytkownicy nowego urządzenia QNAP mogą w łatwy sposób rozszerzyć jego maksymalną pojemność do 448 TB (podłączając do niego maksymalnie sześć obudów rozszerzających QNAP – modeli TX-500P oraz TX-800P).

TVS-871T jest dopełnieniem komputerów Mac wyposażonych w port Thunderbolt 2. Do jednego urządzenia Thunderbolt 2 Turbo vNAS można podłączyć do dwóch stacji roboczych Mac i jednocześnie pracować na zapisanym na nim materiale np. w edytorze wideo. Użytkownicy komputerów firmy Apple mogą też wygodnie backupować dane na TVS-871T za pomocą Apple Time Machine.

Nowość QNAP to idealne urządzenie dla wszystkich specjalistów, zajmujących się cyfrowymi multimediami – model TVS-871T zapewnia szybki i stabilny transfer wideo w czasie rzeczywistym, a także pozwala na wielościeżkową edycję wideo z małym opóźnieniem. Można też do niego bezpośrednio podłączyć wyświetlacz 4K (via HDMI), aby wygodnie odtwarzać i zarządzać materiałami w rozdzielczości 4k (za pomocą aplikacji Video Station).

TVS-871T wyposażony jest w najnowszą wersję systemu operacyjnego QTS 4.2 i z powodzeniem wykonuje wszelkie operacje typowe dla wszechstronnego, prostego w obsłudze urządzenia NAS. Użytkownicy mogą wygodnie przechowywać i udostępniać dane, wykonywać backup oraz synchronizować dowolne pliki. Dzięki technologii QvPC do NAS-a można bezpośrednio podłączyć mysz, klawiaturę oraz monitor HDMI – i używać urządzenia jako substytutu komputera PC, np. do przeglądania plików, surfowania po internecie, odtwarzania multimediów za pomocą aplikacji Kodi, korzystania z maszyn wirtualnych, śledzenia nagrań z kamer monitoringu i wielu innych zadań. Z poziomu wbudowanego serwisu App Center użytkownicy mogą pobierać dodatkowe aplikacje (stworzone przez QNAP oraz inne firmy) – rozszerzając zakres funkcji TVS-871T praktycznie w nieskończoność.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ