QNAP – NAS dla małych firm

0

QNAP Systems i EPA Systemy wprowadzają na polski rynek nowy model serwera sieciowego TS-419U+ dla małych firm. Urządzenie pomieści cztery dyski twarde SATA o łącznej pojemności do 8TB. Obudowa serwera ma wysokość 1U i jest przystosowana do montażu w profesjonalnych szafach rackowych.

Serwer TS-419U+ obsługuje zarówno dyski 2,5″, jak i 3,5″. W urządzeniu zastosowano nowy procesor Marvell 1,6 GHz i pamięci 512 MB DDRII. TS-419U+ umożliwia skonfigurowanie różnych poziomów RAID: 0, 1, 5, 6, 5+ dysk zapasowy lub JBOD. Dodatkowo, daje możliwość zmiany poziomu RAID lub zwiększenia jego pojemności podczas pracy bez konieczności wyłączania serwera. TS-419U+ w pełni wspiera protokół iSCSI wraz z technologią Thin Provisioning. Dwie karty sieciowe Gigabit posiadają funkcję failover oraz load-balancing. Serwer jest również kompatybilny z technologią Wake on LAN. Aby umożliwić podłączanie zewnętrznych nośników, które mogą zwiększać całkowitą pojemności urządzenia, model TS-419U+ został wyposażony w cztery porty USB i dwa porty e-SATA. Złącza te można również wykorzystywać do wykonywania kopi zapasowej danych, która może się odbywać w dwóch kierunkach – z serwera na dysk zewnętrzny lub z dysku zewnętrznego na serwer. Całość konfiguruje się z poziomu panelu administratora.

TS-419U+ współpracuje z różnymi systemami – Windows, Macintosh, Linux i Unix. Umożliwia wykonywanie scentralizowanej kopii ze wszystkich komputerów w sieci. Zaimplementowano także stację monitoringu wideo dla kamer IP, zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa do blokowania wybranych adresów IP oraz możliwość podłączenia urządzenia do Windows Active Directory. TS-419U+ może zostać skonfigurowany jako serwer plików, FTP oraz serwer druku. Umożliwia wykonywanie zdalnej i szyfrowanej replikacji danych na inny serwer firmy QNAP poprzez sieć Internet.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ