Pure Storage walczy o prymat w segmencie macierzy all-flash

0

Pure Storage bez kompleksów walczy o palmę pierwszeństwa na rynku macierzy all-flash. Nowe systemy FlashArray//m i ciekawy system sprzedaży mają pomóc w realizacji celu.

Choć Pure Storage ma zaledwie sześć lat, w w ubiegłym roku był drugim globalnym dostawcą pod względem wartości sprzedanych systemów all-flash. Pure Storage docenili także analitycy Gartnera, którzy umieścili producenta wśród liderów rynku systemów all-flash. Kiedy dwóch Johnów Colgrove Hayese rozkręcali biznes postawili sobie za cel stworzenie od podstaw macierzy przeznaczonej do pracy wyłącznie z dyskami SSD. Zadanie zostało wykonane w 100 procentach. Co dalej? – Naszym celem jest doprowadzić do tego, aby pamięci dyskowe wymarły – mówi John Colgrove. Współtwórca Pure Storage uważa, że ceny pamięci flash będą spadać, co postawi w trudnej sytuacji producentów dysków twardych. Cyklicznie zmniejszająca się sprzedaż „twardzieli” sprawi, że zmaleją inwestycje na badania i rozwój przeznaczone np. na uzyskanie większej gęstości zapisu. – Jeśli klient staniem przed wyborem – pamięć flash czv HDD, a ceny nośników będą zbliżone lub identyczne, wiadomo jaką podejmie decyzję. Proces ten będzie postępował stopniowo. Kiedy porównamy stosunek ceny do GB danych nośników HDD o prędkości obrotowej 15.000 rpm oraz konsumenckich pamięci flash po deduplikacji, okazuje się, że praktycznie się nie róznią. Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju technologii SSD jest 3D TLC. Już wkrótce dyski twarde o prędkości 10,000rpm będę miały taki sam współczynnik $/GB jak 3D TLC flash – przekonuje John Colgrove.

FlashArray//m – nowe uderzenie

W ubiegłym miesiącu Pure Storage zaprezentował czwartą generację macierzy, model sprzedaży Evergreen Storage oraz usługę Pure1. Nowe macierze FlashArray//m w porównaniu z poprzednią wersją zapewniają o 50 procent lepszą wydajność, 2,6 razy większą gęstość upakowania danych na dysku oraz 2,4 razy wyższą energooszczędność w przeliczeniu na TB. Systemy oferują pojemność od 40 – 400 TB, opóźnienie poniżej 1ms, a maksymalnie można z nich wycisnąć 300,000 32K IOPS. Parametry niezłe, ale dużo większe zainteresowania wzbudza model sprzedaży Evergreen Storage, który ma wyeliminować wszelkie niedogodności związane z aktualizacją i wymianą sprzętu oraz związanymi z tym kosztami. Nabywca macierzy FlashArray//m może ją modernizować przez wiele lat, bez konieczności wymiany urządzenia. Jak to możliwe? – Pure Storage udało się opracować tę formę sprzedaży, dzięki połączeniu oprogramowania FlashArray definiującego architekturę i programu serwisowego Forever Flash.- wyjaśnia Chadd Kenney, Chadd Kenney, CTO Americas w Pure Storage. Pakiet usług zawiera m.in. darmowe uaktualnienia kontrolerów raz na trzy lata. Scott Dietzen, CEO Pure Storage, porównuje zakup tradycyjnych macierzy do używanego samochodu. Takie auto coraz częściej się psuje, trzeba wydawać sporo pieniędzy na naprawy, a jego wartość szybko spada. W przypadku FlashArray//m ma być inaczej. Kolejną nowinką jest Pure1, czyli platforma do zarządzania i wsparcia macierzy Pure Storage, którą można obsługiwać z dowolnej lokalizacji.

Europejska umowa z Arrows

Pure Storage sprzedaje swoje produkty wyłącznie poprzez kanał sprzedaży.- Jesteśmy w 100 procentach skoncentrowani na kanale partnerskim. Najważniejszy dla nas jest sukces klientów, potem partnerów, a potem Pure Storage. Nie chcemy tworzyć niepotrzebnej konkurencji pomiędzy sprzedażą bezpośrednią i partnerów handlowych, jak robią to niektórzy producenci – tłumaczy Ben Savage, EMEA Head of Channel and Alliances, Pure Storage Najlepsze firmy mogą osiągnąć najwyższy platynowy status P3. – Szacujemy, że 5-10 % naszych partnerów osiągnie ten pułap w bieżącym roku fiskalnym. – dodaje Ben Savage Pure Storage w ostatnim czasie zwiększyło swoją aktywność na rynku europejskim, podpisując umowę z Arrrow, która obejmuje Skandynawię, kraje Beneluksu, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy i Hiszpanię. Producent planuje rozszerzyć umowę o inne kraje Starego Kontynentu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ