Premiera NETGEAR ReadyNAS 716

0

Firma NETGEAR poszerzyła swoją ofertę urządzeń typu ReadyNAS o model 716 (RN716X). Nowy produkt jest optymalnym rozwiązaniem do przechowywania danych dla podmiotów z sektora MSP.

NETGEAR ReadyNAS 716 zapewnia bezpieczne przechowywanie wiadomości e-mail, obrazów, prezentacji, filmów czy dokumentów. Właściciele przedsiębiorstw oraz pracownicy mają zagwarantowany dostęp do nich praktycznie z każdego miejsca na ziemi, gdzie jedynym warunkiem jest sprawnie działająca sieć. Jest to możliwe dzięki technologii ReadyCloud, która oferuje wykrywanie, zarządzanie i provisioning z poziomu chmury.

RN716X wyróżnia się na tle konkurencji jako bardzo wydajne urządzenie do przesyłania danych do lub z pamięci dyskowej. Zainstalowanie czterordzeniowego procesora Ivy Bridge Xeon™ e3-1225v2 3.2GHz z pamięcią 16GB ECC i portami 10 Gb/s, gwarantuje dwukrotnie szybszy przesył danych niż w innych, dostępnych na rynku urządzeniach tej klasy. Podstawowa konfiguracja może zapewnić do 24TB przestrzeni z możliwością rozbudowy do 85TB z opcjonalnymi półkami EDA500. W celu ułatwienia obsługi urządzenia, producent umieścił w nim ekran dotykowy, dzięki któremu nawigowanie po systemie jest proste i intuicyjne.

Premierowy bank danych działa na platformie ReadyNAS OS, co oznacza, że użytkownicy nie tylko mają łatwy dostęp do swoich aktualnych danych, ale także do pełnej historii każdego pliku, dzięki możliwości wykonywania nieograniczonej ilości migawek. Sprzęt wykorzystuje technologię X-RAID2, dzięki czemu trzymane na nim pliki są zawsze chronione i nie ulegną zniszczeniu nawet w przypadku awarii dysku. Do urządzenia jako wsparcie dodawany jest darmowy program antywirusowy, który działa w czasie rzeczywistym.

RN716X jest kompatybilny z systemami operacyjnymi, takimi jak Windows, MAC czy Linux oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że osoby zarządzające danymi z RN716X mają praktycznie nieograniczoną swobodę w korzystaniu z nich, bez względu na to gdzie się aktualnie znajdują oraz na jakim sprzęcie pracują.

Oferowana przez NETGEAR rodzina urządzeń typu ReadyNAS to dużo więcej niż tylko proste przechowywanie zbiorów. Oferują bezprecedensową ochronę plików, zdolność do zarządzania przechowywanymi danymi z dowolnego urządzenia oraz bibliotekę dodatków, rozszerzającą możliwości urządzenia o niespotykane dotąd funkcje w tej grupie produktów.

Premiera urządzenia ReadyNAS 716 miała miejsce w USA w drugiej połowie listopada. W Polsce produkt jest spodziewany na początku przyszłego roku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ