Pamięci masowe a lawina cyfrowych danych

0

Lawinowy przyrost danych to wyzwanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i producentów sprzętu. Jak zamierzają sobie z nimi poradzić? Jakie będą najważniejsze trendy w 2013 roku?

Firma Infortrend przewiduje, że rozwój rynku storage będzie w 2013 roku związany przede wszystkim z następującymi zagadnieniami:

Rozwiązanie problemu Big Data

Codziennie powstaje 2,5 tryliona bajtów danych. Co zdumiewające, 90 proc. danych, które istnieją dziś na świecie, zostało utworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Tymczasem wirtualizacji pamięci masowej i usługi chmurowe zyskują na popularności. Dlatego potrzebna jest szeroka gama rozwiązań pamięciowych w celu zintegrowania ich w efektywną infrastrukturę IT, która oferowałaby wypróbowane funkcje, takie jak zautomatyzowana obsługa warstw, cloud tiering – wielowarstwowa pamięć masowa w chmurze (skalowanie pojemności na żądanie), deduplikacja, kompresja i obsługa maszyn wirtualnych.

Automatyzacja i zarządzanie pamięcią masową

Automatyzacja procesów biznesowych to odpowiedź na rosnącą pojemność pamięci, wymagania użytkowników oraz potrzebę zarządzania systemami w centrach danych. Funkcja ta ma na celu zapewnienie nieprzerwanego dostępu do zasobów pamięciowych w nowych, dynamicznych środowiskach danych. Systemy storage muszą być zaprojektowane tak, aby umożliwiały stałe monitorowanie środowisk pamięciowych. Powinny być wyposażone w szeroką gamę mechanizmów samonaprawczych, aby zagwarantować optymalne wykorzystanie pamięci przez całą dobę, bez ręcznych interwencji.

Koszty i efektywność pamięci masowych

Dzisiejsza presja ekonomiczna wymaga podjęcia świadomej analizy wszystkich obszarów infrastruktury pamięciowej pod kątem potencjalnego zwiększenia efektywności i ograniczenia kosztów. Choć ilość danych rośnie w coraz większym tempie, działy IT nie zawsze są w stanie „usprawiedliwić” przed przełożonymi rosnące wydatki na pamięć masową. Z tego względu producenci będą musieli zaoferować takie rozwiązania, które dzięki swej wysokiej efektywności i wydajności pozwolą ograniczyć konieczność ciągłego inwestowania w nowe macierze.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ