Overland przejmuje NAS-y od Adapteca

0

Overland Storage odkupił od firmy Adaptec linię serwerów NAS Snap Server i przejął pełne prawa do tej marki. Wartość transakcji to 3,6 mln USD, przy czym kwota 2,1 mln USD już została zapłacona, a pozostała część ma być spłacona w ciągu 12 miesięcy.

Według IDC wartość rynku serwerów NAS dla małych i średnich firm wynosi 1,2 mld USD, a jej roczny przyrost wyniesie 15%. Adaptec sprzedał na ten rynek już 200 tys. urządzeń Snap Server, adresując jego trzy segmenty: rozproszona infrastruktura NAS, centralizacja ochrony danych dla oddziałów firm oraz backup na dysk.

Na rodzinę urządzeń Snap Server składa się kilka modeli – 110, 210, 410, 520 i 650. Umożliwiają one udostępnienie w sieci lokalnej od 1 do 88 TB danych na dyskach Serial ATA i Serial Attached SCSI (SAS). Serwery NAS Snap Server uzupełnią portfolio Overlanda, w którym znajdują się m.in. wirtualne biblioteki taśmowe (VTL) z rodziny REO, systemy automatyki taśmowej NEO oraz ARCvault, a także macierze dyskowe RAID z rodziny ULTAMUS do wykorzystania w sieciach SAN.

W ofercie Adapteca pozostanie tylko grupa produktów Snap Server 700, jako że są one przeznaczone do instalacji w sieciach Storage Area Network.

Overland przejął także prawa do wykorzystywanego w Snap Serverach systemu operacyjnego GuardianOS, technologii replikacji Snap EDR (Enterprise Data Replicator) oraz wszystkich licencji, patentów, wynalazków i innych zasobów związanymi z tą linią produktową, a także do wszystkich zobowiązań wobec klientów. Do pracy w Overlandzie przejdzie praktycznie cały 50-osobowy zespół odpowiedzialny w Adaptecu za linię Snap Server, w tym sprzedaż, marketing, projektowanie i wsparcie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ