Oracle Big Data Appliance X3-2

0

Firma Oracle zaprezentowała nowe wersje systemu Oracle Big Data Appliance i oprogramowania Oracle Big Data Connectors.

Oracle Big Data Appliance X3-2 to zmodernizowany system sprzętowo-programowy, który wyposażono w nowe procesory Intela i najnowszą wersję dystrybucji środowiska Cloudera, w tym Apache Hadoop (CDH) z oprogramowaniem Cloudera Manager, a także w moduł Oracle Enterprise Manager do systemu Big Data Appliance. Warstwa sprzętowa systemu Oracle Big Data Appliance X3-2 jest wyposażona w najnowsze ośmiordzeniowe procesory Intel Xeon z serii E5-2600. W porównaniu z systemami poprzedniej generacji 18 serwerów do obsługi obliczeń i pamięci masowej wyposażonych w 648 TB pamięci masowej oferuje teraz:

o 33% więcej mocy obliczeniowej zapewnianej przez 288 rdzeni procesorów;
o 33% więcej pamięci na węzeł zapewnianej przez 1,1 TB pamięci głównej;
nawet o 30% niższe koszty zasilania i chłodzenia.

Oprogramowanie Big Data Connectors zostało rozszerzone, aby zapewnić większy dostęp za pośrednictwem instrukcji SQL z bazy danych Oracle do środowiska Hadoop oraz bardziej przejrzysty dostęp do tego środowiska z systemu R.
Użytkowany razem z maszyną bazodanową Oracle Exadata i z rozwiązaniem Oracle Exalytics, system Oracle Big Data Appliance z oprogramowaniem Oracle Big Data Connectors stanowi pełny zestaw umożliwiający pozyskiwanie, porządkowanie i analizowanie dużych ilości danych. Najnowsze wersje zapewniają większą moc obliczeniową i pojemność pamięci, szerszy zakres integracji i rozszerzone możliwości zarządzania.

System Oracle Big Data Appliance X3-2 jeszcze bardziej upraszcza tworzenie dużych zbiorów danych i zarządzanie nimi dzięki integracji całego sprzętu i oprogramowania niezbędnego do pozyskiwania, porządkowania i analizowania dużych ilości danych. Zawiera on:
– oprogramowanie Oracle NoSQL Database Community Edition 2.0 ― najnowszą wersję, która zapewnia lepszą integrację ze środowiskiem Hadoop, elastyczne skalowanie i nowe interfejsy programowania API;
– moduł dodatkowy narzędzia Oracle Enterprise Manager do systemu Big Data Appliance, który dopełnia oprogramowanie Cloudera Manager, aby ułatwić użytkownikom zarządzanie klastrem środowiska Hadoop;
– zaktualizowane dystrybucje systemu Oracle Linux i pakietu Oracle Java Development Kit;
– zaktualizowaną dystrybucję systemu R, zoptymalizowaną pod kątem współpracy z wydajnymi wielowątkowymi bibliotekami matematycznymi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ