Nowy gracz na rynku backupu

0

StorageCraft Polska to nowy na polskim rynku dystrybutor rozwiązań przeznaczonych do backupu i przywracania danych. Firma oferuje produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa StorageCraft.

Rozwiązania firmy StorageCraft, adresowane do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, służą do tworzenia backupu i odzyskiwania danych na stacjach roboczych, notebookach i serwerach pracujących na platformie systemowej Windows. Backup tworzony jest w postaci obrazu całego dysku i obejmuje nie tylko zapisane na danej maszynie dane, ale także wszystkie zainstalowane programy, wraz z systemem operacyjnym. Backup tworzony jest zgodnie z ustalonym harmonogramem i trafia na dowolny nośnik – dysk USB, dysk sieciowy lub płytę DVD. Backupy przyrostowe dla mobilnych notebooków są bardzo małe i mogą być wykonywane również przy użyciu łącza 3G lub WiFi.

Z backupu utworzonego przez rozwiązania firmy StorageCraft w bardzo prosty sposób można odzyskać poszczególne pliki lub foldery, a w razie poważniejszej awarii można odzyskać w jednym kroku cały obraz dysku. Obraz taki może zostać odzyskany na zupełnie innym sprzęcie niż był oryginalnie wykonany lub też może zostać uruchomiony jako maszyna wirtualna. Samo odzyskiwanie danych jest błyskawiczne, dzięki czemu ewentualne przestoje w pracy związane z brakiem dostępu do danych pozostają niezauważalne dla przedsiębiorstwa.

StorageCraft Polska jest spółką córką znanego na rodzimym rynku dystrybutora rozwiązań bezpieczeństwa IT, firmy DAGMA.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ