Nowe macierze Nexsan E-Series V od Imation

0

W Alstor dostępne są już nowe modele macierzy Nexsan by Imation. Serię Nexsan E-Series V cechuje duża gęstość upakowania dysków i wysoka przepustowość, gwarantująca wszechstronność zastosowania, również w bardzo wymagających aplikacjach.

Macierze E-Series V zaprojektowano z myślą o przedsiębiorstwach i organizacjach średniej wielkości, które zmagają się z problemem dynamicznie rosnącego zapotrzebowania na pamięć masową. Zakres wykorzystania obejmuje systemy pamięci masowych Fibre Channel i/lub sieci SAN iSCSI; rozwiązania DAS (direct-attached storage) dla „big Data”. Mogą być także bazą do dalszej rozbudowy wysoko skalowalnych systemów, w skład których wchodzą zunifikowane systemy Nexsan NST czy rozwiązania do archiwizacji z serii Nexsan Assureon.

Macierze serii EV cechuje duża elastyczność – dostępne są 3 interfejsy: SAS, Fibre Channel i iSCSI, ponadto istnieje możliwość mieszania dysków o różnych pojemnościach i różnych typów (HDD czy SSD), optymalizując je do bieżących potrzeb – pod względem wydajności czy pojemności. Wykorzystanie technologii Active Drawer – systemu aktywnych szuflad – ułatwia wymianę dysków „na gorąco”, nie przerywając ich pracy, nawet w przypadku otwarcia szuflady .
Systemami można w prosty sposób zarządzać za pośrednictwem scentralizowanej konsoli wykorzystującej intuicyjny interfejs graficzny. Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, takie jak zwiększona odporność na wibracje czy technologia aktywnego chłodzenia Cool Drive Technology kontrolująca poziom temperatury i zapobiegająca przegrzaniu dysków zwiększają niezawodność, eliminują przestoje i tym samym znacząco zwiększają dostępność systemu.

W macierzach serii E o symbolu VT wykorzystano kontroler o zaawansowanej konstrukcji, zawierający dedykowany hardware engine i tzw. „turbocharger”, który przyspiesza obliczanie RAID i podwaja wydajność zapisu sekwencyjnego w porównaniu do poprzedniej generacji systemów serii E.

Nowe macierze będą dostępne w następujących konfiguracjach:
• Model E60VT (60 dysków w obudowie 4U, do 240 TB)
• Model E48VT (48 dysków w obudowie 4U, do 192 TB)
• Model E18VT (18 dysków w obudowie 2U, do 72 TB)

Urządzenia objęte są 3-letnią gwarancją z 24-godzinnym serwisem wymiany aktywnych komponentów w cenie. Dodatkowo, klienci którzy do końca roku dokonają zakupu macierzy serii E i EV otrzymają dodatkowe 2 lata gwarancji za darmo. Ceny systemów, w zależności od konfiguracji rozpoczynają się od 20.000 zł.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ