Nowa wersja oprogramowania SANsymphony-V

0

DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował kolejną wersję swojego flagowego produktu – wirtualizatora SANsymphony-V 9.0.3.

Nowa wersja posiada szereg usprawnień i nowych funkcji, w tym możliwość rejestrowania historycznych danych związanych z wydajnością i analizę trendów, tworzenie wirtualnych dysków na bazie szablonów czy definiowanie profili pamięci masowych umożliwiających lepsze sprawowanie kontroli nad warstwami składającymi się z pamięci flash i twardych dysków. Korzyści z nowości wprowadzonych w SANsymphony-V 9.0.3 odczują przede wszystkim działy IT średnich i dużych przedsiębiorstw, w których funkcjonują setki wirtualnych maszyn, a udostępnianie przestrzeni dyskowej, partycjonowanie jej i zapewnienie ochrony konsumuje dużą część budżetu operacyjnego, jak też zbytnio angażuje zespół działu IT.

DataCore i dyski SSD sposobem na większą wydajność

SANsymphony-V to rozwiązanie, które jest w stanie znacznie zwiększyć wydajność środowiska IT. Współpracuje z dowolnymi modelami macierzy dyskowych od praktycznie wszystkich dostawców. Wbudowane w oprogramowanie funkcje buforowania (cache) i automatycznej dystrybucji danych między warstwami (auto-tiering) pozwalają na lepsze wykorzystanie zasobów procesora, pamięci i dysków, znacznie zwiększając ogólną wydajność pamięci masowych, co finalnie przekłada się na szybszą pracę aplikacji i krótsze czasy odpowiedzi.

Oprogramowanie DataCore ułatwia wykorzystanie pamięci flash zainstalowanych w serwerach – może współpracować z dowolnym dyskiem SSD, podłączonym bezpośrednio do serwera aplikacyjnego
i udostępnić jego zasoby wewnątrz sieci Storage Area Network (SAN). Dokumentacja techniczna nowej wersji zawiera precyzyjne opisy sposobów na integrację pamięci flash i zwiększenie jej wydajności.

Zwiększenie wydajności środowiska IT i zmniejszenie opóźnień jest możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych kontrolerów HBA Fibre Channel 16 Gb/s firmy QLogic, z którymi współpracuje nowa wersja SANsymphony-V. Mogą być one mieszane z innymi, starszymi modelami, jak również kartami sieciowymi iSCSI. Interfejs Fibre Channel jest preferowany w środowiskach baz danych, wysokowydajnych aplikacji oraz tam, gdzie są stosowane pamięci flash.

Lepsze zarządzanie dzięki historycznym danym

Nowa wersja SANsymphony-V pozwala na zapisywanie historycznych danych dotyczących wydajności, dzięki czemu możliwa staje się analiza trendów i skuteczniejsze przewidywanie ryzyka wystąpienia wąskich gardeł lub okresów szczytowego wykorzystania infrastruktury. Łatwiejsza staje się też automatyzacja dynamicznego przydzielania przestrzeni dyskowej oraz zarządzanie liczbą wirtualnych hostów i woluminów.

W SANsymphony-V dostępny jest rozbudowany zestaw narzędzi do zarządzania, które – m.in. dzięki automatycznemu dzieleniu na warstwy – optymalizują wydajność pamięci masowych i związane z nimi koszty. Funkcja auto-tiering priorytetyzuje i przydziela właściwe pamięci masowe dla poszczególnych aplikacji i generowanego przez nie obciążenia. Wprowadzono też profile wirtualnych dysków – dla każdego z nich można ustawić status krytyczny, wysoki, normalny, niski lub archiwalny. Oprogramowanie automatycznie dobiera najlepszy zestaw nośników dla wirtualnego dysku o danym profilu, biorąc pod uwagę oczekiwaną wydajność oraz poziom ochrony danych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ