NAS z przystawkami

0

Synology wprowadza na rynek DiskStation DS1511+. Serwer NAS mieści pięć dysków twardych, każdy o pojemności do 3 TB, a po podłączeniu dwóch modułów rozszerzających system można powiększyć do łącznie 15 dysków twardych. Maksymalna konfiguracja pozwala uzyskać 45TB przestrzeni na dane.

DS1511+ oferuje w trybie RAID 5 i w środowisku Windows z prędkość odczytu 197 MB/s i zapisu na poziomie 165 MB/s. Podwójna architektura LAN wspierająca funkcję Failover, uzupełniona o możliwość wymiany dysków podczas pracy serwera (hot-swap) gwarantują w modelu DS1511+ wysoką dostępność danych.

DS1511+ wyposażony jest w procesor 1.8GHz dual-core i zużywa podczas pracy 68W energii. Takie narzędzia, jak programowalny harmonogram włączeń i wyłączeń oraz hibernacja dysków twardych pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na prąd i obniżyć koszty użytkowania.

Serwer DS1511+ zarządzany jest przez system operacyjny DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0), Dla użytkowników poszukujących alternatywy dla sieci typu Storage-Area-Network (SAN), oferowane przez DSM 3.0 wsparcie dla technologii iSCSI pozwala firmom skonsolidować dostępną przestrzeń w jednolitą macierz dyskową, a jednocześnie zapewnić podłączonym komputerom „iluzję” korzystania z lokalnych dysków fizycznych. DS1511+ może także służyć jako pamięć masowa dla serwerów realizujących funkcje wirtualizacji, jak VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Citrix XenServer.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ