My Passport Pro ze standardem Thunderbolt

0

Firma WD zaprezentowała produkt My Passport Pro – pierwszy dwudyskowy napęd obsługujący standard Thunderbolt.

Urządzenia są przeznaczone dla komputerów Mac i zostały wyposażone w funkcję wyboru trybu pracy RAID, która pozwala dostosować poziom wydajności do wymagań aplikacji, bez stosowania zasilaczy lub dodatkowych kabli. Urządzenia My Passport Pro są dostępne w wersjach o pojemności 2 TB i 4 TB.

WD My Passport Pro

Dyski My Passport Pro są zasilane za pomocą zintegrowanego przewodu Thunderbolt – to unikalny projekt firmy WD – osiągając prędkości do 233 MB/s, dzięki czemu transfer, edycja i tworzenie kopii zapasowych danych trwają krótko. Inną ważną cechą dwudyskowego urządzenia My Passport Pro jest funkcja RAID konfigurowalna przez użytkownika, który może ustawić napęd w tryb RAID 0 (stripping), zwiększający wydajność lub w tryb mirroringu (RAID 1) zwiększający bezpieczeństwo danych. Technologia Thunderbolt zintegrowana w urządzeniach WD My Passport Pro jest wydajniejsza od dotychczasowych standardów FireWire 800 i USB 3.0. Kopiowanie filmu w wysokiej rozdzielczości o rozmiarach 22 GB zajmuje o połowę mniej czasu, niż ta sama operacja wykonywana na napędzie USB 3.0 pracującym w konfiguracji RAID 0. WD My Passport Pro zawiera dwa 2,5-calowe dyski twarde zamknięte w smukłej obudowie z aluminium.

Urządzenia My Passport Pro będą dostępne u dystrybutorów oraz w dużych sklepach ze sprzętem elektronicznym, a także w sklepie internetowym pod adresem www.wdstore.com. Ceny urządzeń My Passport Pro o pojemności 2 TB wynoszą 1199 zł, a o pojemności 4 TB – 1799 zł.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ