My Book Live Duo z 8 TB

0

WD powiększyło rodzinę dysków My Book Live Duo o model 8 TB. Ten osobisty serwer plików to połączenie korzyści wynikających ze współdzielonej pamięci masowej oraz zdalnego dostępu z podwójnie zabezpieczoną kopią zapasową lub maksymalnie zwiększoną przestrzenią dwudyskowego systemu w technologii RAID.

Kompatybilny z systemami dla komputerów Mac i PC, My Book Live Duo stale i w czasie rzeczywistym tworzy drugą kopię wszystkich plików w trybie RAID 1 (mirroring). Jedna połowa pojemności jest wykorzystywana do przechowywania danych, a druga do stworzenia ich kopii. W razie awarii jednego z dysków, wszystkie dane wciąż są bezpiecznie przechowywane na drugim. Dla automatycznego backupu użytkownicy systemów Windows mogą wykorzystać dołączone oprogramowanie WD SmartWare, a posiadacze komputerów Mac mają możliwość skorzystania z Apple Time Machine.

Podobnie jak w przypadku osobistego serwera plików My Book Live, My Book Live Duo łączy się z domową siecią, aby stworzyć współdzielony magazyn danych. Umożliwia to użytkownikom dostęp do plików z każdego urządzenia podłączonego do sieci domowej, lub poprzez Internet – z całego świata. Zdalny dostęp do My Book Live czy My Book Live Duo dostępny jest z każdego komputera poprzez stronę www.WD2go.com lub poprzez mobilne aplikacje WD dla tabletów i telefonów opartych na systemie iOS, Android, BlackBerry OS i Windows Phone.

My Book Live Duo jest kompatybilny z systemami: Windows 8, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard, Mountain Lion, Snow Leopard, lub Lion, a także z urządzeniami DLNA/UPnP.

My Book Live Duo o pojemności 8 TB będzie dostępny w Polsce na początku przyszłego roku w cenie 2799 zł

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ