Moonshot i 3PAR gwiazdami HP Discover 2013

0

HP Discover 2013 to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu IT. Tegorocznej konferencji przyświecało motto „Budujmy lepsze przedsiębiorstwo. Razem”.

Meg Whitman, prezes HP, w wystąpieniu inaugurującym imprezę, nawiązała do dynamicznych zmian zachodzących w świecie IT oraz roli HP w procesie transformacji. Takie trendy jak cloud computing mobilność czy wielkie zbiory danych zmienią świat biznesu. Jednym z największych atutów HP jest szerokie portfolio produktów, dzięki którym migracja do nowego świata staje się łatwiejsza. Niemniej Whitman zwróciła uwagę na jeszcze jeden aspekt.
– HP potrafi to, czego nie są w stanie zaoferować inne firmy. Posiadamy unikalną perspektywę, ponieważ tworzyliśmy stary świat IT, a dziś stanowimy część nowego ładu IT– mówiła. Szefowa HP wyróżniła też innowacyjne produkty – Moonshot czy macierze 3 PAR, określając je jako rozwiązanie tworzące nowy styl IT.

Pamięci masowe pod dyktando 3PAR

Uczestnicy konferencji HP zdążyli przywyknąć do tego, że pierwszoplanowe role odgrywają produkty oparte na technologii 3 PAR. Gwiazdą poprzedniego Discovery była macierz HP 3PAR StoreServ 7000. W tym roku w Las Vegas błyszczał system HP 3 PAR StoreServ 7450 należący do grupy urządzeń – All Flash Array. System wykonuje ponad 550 tys. operacji wyjścia – wejścia w ciągu jednej sekundy, z czasem odpowiedzi poniżej 7 milisekund. David Scott, szef działu pamięci masowych HP, podczas konferencji prasowej porównywał macierz z produktami innych firm. – Konkurenci, ze starszym portfolio, nie są w stanie przejść z tradycyjnych systemów pamięci masowej na systemy zoptymalizowane pod kątem technologii Flash bez rozpoczynania wszystkiego od zera lub konieczności wprowadzania dedykowanych silosów pamięci masowej – tłumaczył Scott. Dostało się też nowicjuszom, takim jak Pure Storage czy Violin Memory. Zdaniem menedżera HP nie gwarantują one ciągłości dostępu do danych, ponieważ nie zostały oparte na stabilnych, sprawdzonych technologiach. Drugi z nowych produktów, HP StoreOnce Virtual Storage Appliance, stanowi rozszerzenie oferty w zakresie rozwiązań software-defined storage. System pozwala obniżyć koszty backupu w małych firmach aż o 65 procent. HP wciąż wierzy w taśmy, czego dowodem jest nowa biblioteka taśmowa HP StoreEver MSL6480. Jej skalowalność można rozpocząć od małej konfiguracji i rozbudować do 3,5 PB w jednej bibliotece.

Serwery dla dzieci i wielkich zbiorów danych

Dave Donatelli, szef działu HP Enterprise, podczas swojego wystąpienia na Discover 2013 zaprezentował oprócz pamięci masowych, nowe serwery. Na pierwszym planie znalazł się Moonshot. Urządzenie pobiera o 89 procent mniej energii, zajmuje o 80 procent mniejszą powierzchnię i jest o 77 procent tańsze niż poprzednicy. Z kolei serwer ProLiant SL 4500 ma być odpowiedzią na rosnącą ilość danych. HP promuje produkt jako przeznaczony dla Big Data. W jednym racku tego urządzenia można zmieścić 2,16 petabajta danych. – Dzięki temu serwerowi czas pracy administratora skraca się o 75 procent, zajmuje o połowę mniejszą powierzchnię oraz o 63 procent zmniejsza się ilość kabli – wyliczał Donatelli.
Do innej kategorii należy serwer ProLiant MicroServer Gen8 opracowany z myślą o klientach SMB. Kompaktowe wymiary oraz parametry i bezpieczeństwo porównywalne z serwerami biznesowymi wróżą urządzeniu dobrze na przyszłość. Niewykluczone, że wraz z aferą PRIM popyt na tego typu produkty wzrośnie. – To centrum danych dla dzieciaków. Możecie zrobić im świetny prezent – uśmiechał się Donatelli. Serwer dla maluchów jest tańszy od wielu markowych tabletów, w najprostszej wersji kosztuje około 450 USD.

HP na potrzeby konferencji wynajęło powierzchnię 500 000 metrów kwadratowych. Goście mogli uczestniczyć w ponad 500 sesjach oraz obejrzeć 285 pokazów demo. Czy nowy styl IT prezentowany przez HP trafi w ich gusta? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ