Mobilny SSD od TRANSCENDa

0

Dyski SSD można wykorzystać jako rozwiązanie mobilne. Do tego typu zastosowań predysponują je większą odporność na wstrząsy oraz mniejsza waga w porównaniu do tradycyjnych dysków talerzowych. Przykładem takiego rozwiązania jest przenośny dysk SSD TRANSCEND ESD200.

Zbudowany z pamięci typu MLC NAND Flash dysk ESD200 można nabyć w pojemności 128 lub 256 gigabajtów. Nośnik do komunikacji z komputerem wykorzystuje interfejs USB 3.0 i jest w stanie odczytywać dane z szybkością do 260 MB/s, a zapisywać z szybkością do 225 MB/s. Dzięki wstecznej kompatybilności interfejsu USB 3.0, z dysku można korzystać także we współpracy z urządzeniami wyposażonymi w port poprzednich generacji.

Konstrukcja ESD200 pozbawiona jest ruchomych elementów, co czyni dysk znacznie odporniejszym na wstrząsy i upadki w porównaniu do przenośnych dysków HDD. Ponadto ESD200 mniej się nagrzewa i pracuje bezgłośnie. Te cechy oraz małe wymiary (9,2 cm x 6,2 cm x 1,05 cm) i waga (56 g) sprawiają, że nowy dysk firmy TRANSCEND sprawdzi się jako przenośny nośnik danych.

Wraz z ESD200 dołączane jest etui chroniące powierzchnię obudowy przed zarysowaniami. Dodatkowo producent udostępnia darmowe oprogramowanie TRANSCEND Elite do zarządzania, szyfrowania i tworzenia kopii zapasowych danych.

Sugerowana cena detaliczna dysku TRANSCEND ESD200 o pojemności 128GB to 630 PLN, a wersji 256GB 1200 PLN.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ