Macierz EonStor DS 3000 z nowymi funkcjami

0

Macierze dyskowe Infortrend z serii EonStor DS 3000 oferowane będą z dodatkowymi funkcjonalnościami – replikacją i automatyczną funkcją Storage Tiering w komplecie.

Oferowana z systemami EonStor DS funkcja Storage Tiering nie wymaga interwencji, ani specjalnych umiejętności informatycznych użytkowników. W sposób inteligentny monitoruje system i automatycznie dobiera dyski do poszczególnych aplikacji, czego efektem jest maksymalizacja wykorzystania zasobów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dyski SSD wykorzystywane są przez wymagające aplikacje, a ekonomiczne dyski NL-SAS stosowane są do gromadzenia i archiwizacji mniej krytycznych danych. Możliwe jest 15-krotne zwiększenie prędkości odczytu i aż 35-korotne zwiększenie zapisu w rozwiązaniach SAN, przy mniejszych wydatkach na infrastrukturę. Przykładowo, jeden system RAID z funkcją „tiering” dysponujący czterema dyskami SSD i 12 dyskami NL-SAS cechuje lepsza wydajność i wykorzystanie zasobów niż system RAID bez tej funkcji, z półką JBOD mieszczącą 32 dysków SAS (10.000 RPM).

Dostępna dla systemów EonStor DS 3000 licencja zdalnej replikacji pomaga użytkownikom uniknąć utraty dużych ilości danych dzięki umieszczeniu nośników, na których są one backupowane w lokalizacji zewnętrznej. W przypadku uszkodzenia systemu w następstwie klęski żywiołowej czy zwykłej awarii, posiadanie kopii zapasowej w niezagrożonej lokalizacji oznacza szybki powrót do normalnej pracy. W serii EonStor DS 3000 dostępne są przystępne cenowo modele oznaczone symbolem E, które wyposażono w zewnętrzny interfejs iSCSI, co sprawia, że zdalna replikacja jest łatwiejsza, a jednocześnie tańsza, ponieważ nie ma potrzeby dokonywania dodatkowego zakupu adaptera iSCSI. Dystrybutorem systemów Infortend w Polsce jest Alstor.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ