Lenovo prezentuje urządzenia z serii Converged HX

0

Firma Lenovo zaprezentowała na Gartner Data Center Conference w Las Vegas nowe urządzenia z serii Lenovo Converged HX działające z oprogramowaniem Nutanix Acropolis i Prism.

W typowych współczesnych centrach danych działają serwery, systemy operacyjne, pamięć masowa i hypervisory różnych generacji. Utrzymywanie starszego sprzętu i oprogramowania dodatkowo komplikuje pracę menedżerom IT. Wdrożenie hiperkonwergentnego urządzenia nowej generacji może znacznie zmniejszyć tę złożoność i zaskakująco szybko zapewnić większe korzyści. Z danych IDC wynika, że hiperkonwergentne rozwiązania z oprogramowaniem Nutanix zmniejszają łączny koszt posiadania infrastruktury IT nawet o 60%. Urządzenia z serii Lenovo Converged HX mogą zapewniać podobne oszczędności i wartość biznesową dzięki połączeniu światowej klasy serwerów Lenovo z oprogramowaniem klasy zaspokajającej potrzeby dużych dostawców chmur obliczeniowych.

Seria obejmuje trzy modele dostosowane do określonych potrzeb:

– Model Lenovo Converged HX3500 jest zoptymalizowany pod kątem infrastruktury desktopów wirtualnych oraz mniejszych obciążeń wirtualizacyjnych, takich jak serwery email, plików, druku i WWW, oprogramowanie warstwy pośredniej, lekkie bazy danych oraz środowiska zdalnych oddziałów firm.

– Lenovo Converged HX5500 jest zoptymalizowany pod kątem obciążeń związanych z wirtualizacją serwerów o większych wymaganiach pod względem wydajności, takich jak Hadoop do obsługi big data, serwery plików, tworzenie kopii zapasowych w klastrach, Splunk i centralne przywracanie działania po awarii w zdalnych oddziałach firm.

– Lenovo Converged HX7500 jest zoptymalizowany pod kątem baz danych i innych obciążeń wymagających częstych operacji wejścia/wyjścia, takich jak środowiska MS SQL Server, MS Exchange, SharePoint i Oracle RAC. Modele z serii HX: u góry HX3500, pośrodku HX5500 i HX7500 na dole. Urządzenia z serii Lenovo Converged HX są łatwe we wdrażaniu, ponieważ jeden węzeł oferuje funkcje obliczeniowe, pamięci masowej i zarządzania. Umożliwia to klientom uproszczenie infrastruktury centrum danych i łączenie zasobów w pule umożliwiające bardziej efektywne ich wykorzystywanie. Seria HX umożliwia niezwykle szeroko zakrojoną rozbudowę od poziomu zaledwie trzech węzłów. Aby pomóc klientom w projektowaniu i dostosowywaniu skali infrastruktury nowej generacji oraz jej wdrażaniu, Lenovo i Nutanix inwestują w specjalistyczny personel sprzedaży i obsługi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ