Kingston SSDNow S100 dla systemów wbudowanych

0

Kingston Digital Europe wprowadził na rynek nową linię dysków półprzewodnikowych Kingston SSDNow S100. Produkt jest przeznaczony dla systemów wbudowanych oraz innych urządzeń elektronicznych.

Nowa linia produktów Kingston SSDNow S100 została stworzona z myślą o tzw. producentach oryginalnego wyposażenia (OEM) oraz integratorach systemów w takich sektorach rynku, jak przemysł motoryzacyjny, energetyka, telekomunikacja, produkcja czy transport. Dzięki zastosowaniu standardu SATA, obecnego w wielu urządzeniach przemysłowych, Kingston SSDNow S100 jest alternatywą dla wrażliwych dysków twardych (HDD). Wymiana dysków nie generuje dodatkowych kosztów, których wymagałoby przystosowanie urządzeń pod karty pamięci SD czy CF.

Brak ruchomych części mechanicznych powoduje, że SSD jest odporny na wstrząsy oraz niskie i wysokie temperatury. Dyski te mogą być zastosowane w sytuacji, gdy kluczowe staje się zagadnienie wibracji i wstrząsów oraz wysokiego zużycia energii czy chłodzenia.

Kingston SSDNow S100 – w obudowie 2,5” – jest dostępny w pojemnościach 8 GB i 16 GB. W pierwszej z tych wersji kosztuje 135 PLN netto, a za 16 GB trzeba zapłacić 186 PLN netto.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ