Inktank i SUSE zapewnią pomoc techniczną dla pamięci masowych Ceph w chmurze SUSE Cloud

0

Firmy Inktank i SUSE poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy w celu wspólnego świadczenia pomocy technicznej klasy korporacyjnej dla systemu rozproszonej pamięci masowej Ceph jako elementu rozwiązania SUSE Cloud służącego do budowy chmur na bazie oprogramowania open source. Inktank jest obecnie jedyną firmą świadczącą komercyjną pomoc techniczną klasy korporacyjnej dla Ceph.

W ramach zawartej umowy, Inktank zagwarantuje użytkownikom SUSE Cloud pomoc techniczną na takim samym poziomie, jaki SUSE zapewnia swoim klientom od ponad dwudziestu lat. Integrując Ceph z SUSE Cloud, pierwszą prywatną chmurą opartą na OpenStack, SUSE udostępnia najbardziej niezawodną i ekonomiczną infrastrukturę rozproszonej pamięci masowej dla chmur prywatnych.

Przedsiębiorstwa coraz częściej przenoszą swoje aplikacje do chmury. Dlatego informatycy szukają nowych rozwiązań, elastycznych i przeznaczonych dla środowisk otwartych, które byłyby zdolne podołać rosnącej ilości składowanych danych. Zarówno SUSE Cloud, jak i Ceph są elastycznymi rozwiązaniami open source i pozwalają przedsiębiorstwom tworzyć chmury dostosowane do indywidualnych potrzeb z wykorzystaniem posiadanej już infrastruktury. Zgodnie z hasłem The Future of Storage, Ceph udostępnia pamięć masową w chmurze, zdolną do samonaprawy i samozarządzania, a także automatycznego skalowania według potrzeb nawet najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Z kolei SUSE Cloud upraszcza wdrożenie i bieżące administrowanie fizyczną infrastrukturą chmury.

Ceph jest zintegrowany z projektem OpenStack i udostępnia wysoce skalowalną pamięć masową dla obiektów i bloków w chmurach zbudowanych na SUSE Cloud w oparciu o OpenStack (www.openstack.org ). Dzięki współpracy firm Inktank i SUSE użytkownicy SUSE Cloud zyskują pomoc techniczną, co ułatwia wykorzystanie wszystkich atutów Ceph.
SUSE będzie świadczyć pomoc techniczną dla elementów Ceph wszystkim użytkownikom SUSE Cloud. Inktank zapewni SUSE wsparcie inżynierów, które zagwarantuje szybkie rozwiązywanie problemów technicznych.

SUSE Cloud automatyzuje czynności związane z konfigurowaniem i zarządzaniem infrastrukturą chmury, łącznie ze środowiskami rozproszonej pamięci masowej Ceph. Wykorzystywane jest w tym celu oprogramowanie Crowbar rozwijane w ramach projektu open source sponsorowanego przez firmę Dell. Zarówno Inktank, jak i SUSE aktywnie uczestniczą w projekcie Crowbar, co zapewnia łatwość implementacji wspólnego rozwiązania OpenStack i Ceph, dając informatykom maksymalną elastyczność konfigurowania chmur.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ