IBM przeznacza 1.2 miliarda dolarów na chmurę

0

IBM ogłosił, iż przeznaczy 1.2 miliarda dolarów, aby znacząco zwiększyć swoją obecność na globalnym rynku usług opartych o chmurę. Ta inwestycja dotyczy sieci centrów danych zaprojektowanych tak, aby dać klientom większą elastyczność i kontrolę nad sposobem zarządzania danymi.

W tym roku IBM planuje dostarczać usługi w chmurze z 40 centrów danych rozlokowanych w 15 państwach świata na pięciu kontynentach, włączając w to Północną Amerykę, Południową Amerykę, Europę, Azję i Australię. IBM otworzy 15 nowych centrów na całym świecie, które dołączą do 13. globalnych centrów danych wyspecjalizowanych w dostarczaniu rozwiązań SoftLayer oraz 12. IBM. Najnowsze centra danych powstaną m.in. w Chinach, Waszyngtonie, Hong Kongu, Londynie, Japonii, Indiach, Kanadzie, Meksyku oraz w Dallas. Tym samym firma IBM będzie miała swoje centra danych we wszystkich najważniejszych geograficznie i finansowo miejscach na świecie.
w 2015 roku firma planuje inwestycje na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Według wyliczeń IBM, wartość globalnego rynku usług w chmurze wzrośnie do 200 miliardów dolarów do 2020 roku głownie dzięki wykorzystywaniu chmury przez przedsiębiorstwa oraz administrację publiczną do takich celów jak sprzedaż, rozwój produktu, zarządzanie łańcuchami dostaw oraz zmiany praktyk biznesowych.

„W zeszłym roku firma IBM zdecydowała się na dużą inwestycję zwiększając swoje znaczne portfolio przez przejęcie firmy SoftLayer za 2 miliardy dolarów”, powiedział Erich Clementi, senior vice president, IBM Global Technology Services. „Dzisiejszy komunikat jest kolejnym dużym krokiem naprzód w rozszerzaniu obecności IBM na rynku usług opartych o chmurę”.

IBM SoftLayer dostarcza wysokiej jakości usługi w modelu cloud computing. Połączenie lokalnych centrów danych oraz globalnej sieci pozwala klientom umieszczać dane tam, gdzie to jest wymagane i wtedy, kiedy to jest wymagane oraz konsolidować czy agregować dane wtedy, kiedy to jest konieczne

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ