HP StoreOnce – kopie zapasowe w tempie 100 TB/godz

0

HP wprowadzi na rynek nowe rozwiązania do deduplikacji danych w systemach z rodziny HP StoreOnce Backup. Umożliwiają one tworzenie kopii zapasowych w tempie do 100 terabajtów (TB) na godzinę i odtwarzanie do 40 TB na godzinę w jednym systemie. To odpowiednio trzy i pięć razy szybciej w porównaniu z ofertą najbliższego konkurenta – wylicza HP

HP StoreOnce deduplikuje dane tylko raz, z użyciem jednej technologii. Dzięki temu dane mogą być przenoszone w dowolne miejsce bez potrzeby ich rekonstrukcji do pierwotnej postaci. Deduplikacja obejmuje całe przedsiębiorstwo, od serwerów aplikacji w oddziałach terenowych po główne centrum przetwarzania danych, co eliminuje czynniki zmniejszające wydajność i podnoszące koszty.

Rozwiązanie HP StoreOnce zawiera ponad 50 innowacji zgłoszonych do opatentowania. Dzięki połączeniu mechanizmu deduplikacji HP StoreOnce z unikatową konstrukcją skalowalnego klastra HP oferuje jedyne w branży urządzenie do deduplikacji z całkowicie zautomatyzowanymi funkcjami zwiększającymi dostępność. Rozwiązanie posiada funkcję „autonomicznego restartu”, która gwarantuje dokończenie zadań tworzenia kopii zapasowych nawet w przypadku poważnej awarii sprzętu, co zmniejsza ryzyko utraty danych.

Nowe oprogramowanie HP StoreOnce Catalyst do systemów tworzenia kopii zapasowych HP StoreOnce umożliwia klientom deduplikację danych na serwerach aplikacji lub serwerach kopii zapasowych przed ich przeniesieniem do scentralizowanego systemu HP StoreOnce. Takie podejście zwiększa elastyczność, co pozwala klientom optymalizować i przyspieszać procesy tworzenia kopii zapasowych, eliminować marnowanie zasobów i zmniejszać koszty przepustowości sieci.

Do zarządzania deduplikacją i przenoszeniem danych w środowisku HP StoreOnce Catalyst klienci mogą wykorzystywać oprogramowanie HP Data Protector 7, Symantec NetBackup lub Symantec Backup Exec. Niezależni producenci oprogramowania mogą uzyskiwać taki sam poziom kontroli, korzystając z otwartego pakietu SDK do oprogramowania HP StoreOnce Catalyst.

Nowe oprogramowanie HP Data Protector 7, wykorzystujące platformę Autonomy IDOL. Potrafi ono automatycznie rozpoznawać pojęcia zawarte w danych, co radykalnie zwiększa zakres ochrony danych i związane z nią korzyści. Użytkownicy mogą uzyskiwać wszystkie informacje dotyczące określonego problemu czy tematu, bez względu na słowa kluczowe lub inne parametry wyszukiwania. Oprogramowanie HP Data Protector 7 łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych w największej na świecie chmurze prywatnej z fizyczną i wirtualną ochroną informacji w siedzibie klienta.

Starsze, wielowarstwowe typy architektury sieciowej Fibre Chanel, aby mogły nadążać za zmianami wzorców ruchu sieciowego, wymagają złożonych kart internetowych lub sieciowych, modułów połączeniowych, kabli i przełączników. Powoduje to wąskie gardła wydajności i zwiększa złożoność. Dzięki wyeliminowaniu potrzeby używania kart HBA i związanych z nimi kabli łączących serwery i pamięć masową nowy moduł HP Virtual Connect Direct-Attach Fibre Channel for HP 3PAR Storage może zmniejszyć koszty sieci związane z pamięcią masową nawet o 50 procent i umożliwia 2,5 raza szybsze udostępnianie zasobów w porównaniu z ofertami konkurencji.

HP Virtual Connect Direct-Attach Fibre Channel for HP 3PAR Storage redukuje także warstwy protokołów pamięci masowej, co zmniejsza opóźnienia o 55 procent i przyspiesza operacje we-wy maszyn wirtualnych i konsolidację o dużej gęstości.

Wojciech Urbanek

Moduł HP Virtual Connect Direct-Attach Fibre Channel for HP 3PAR Storage to idealne rozwiązanie do środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ