HP OneView zarządza platformą konwergentną

0

Firma HP zaprezentowała HP OneView, pierwszą w branży platformę do zarządzania infrastrukturą konwergentną. Rozwiązanie upraszcza działania będące podstawą wszystkich procesów w centrum przetwarzania danych .

Rozwiązanie HP OneView stworzono z myślą o serwerach HP BladeSystem, HP ProLiant Gen8 i HP ProLiant Gen7. Wbudowano w nie najlepsze w swojej klasie technologie serwerowe i programowe, co pozwoliło stworzyć zintegrowaną platformę do zarządzania, która wspomaga współpracę i komunikację z technologiami informatycznymi w całym centrum przetwarzania danych.

Platforma HP OneView zwiększa produktywność administratorów rozwiązań informatycznych, udostępniając im intuicyjny interfejs użytkownika i automatyczne analizy ułatwiające typowe zadania. Dzięki temu procesy najczęściej realizowane w centrum przetwarzania danych, takie jak wdrażanie, aktualizacja, migracja czy rozwiązywanie problemów, można wykonać w ciągu minut, a nie godzin lub dni. Przykładowo – udostępnienie hiperwizorów na 16 serwerach za pomocą narzędzi tradycyjnych wymaga 2 godzin i 50 minut pracy administratora. To samo zadanie wykonane z użyciem platformy HP OneView trwa tylko 14 minut. Natomiast proces wycofania z eksploatacji wirtualnej sieci lokalnej (vLAN) obejmuje tylko cztery kroki i zajmuje administratorowi korzystającemu z HP OneView 30 sekund, co w przypadku narzędzi tradycyjnych wymaga to aż 480 kroków i ponad dwóch godzin pracy.

Podczas tworzenia platformy HP OneView, firma HP przez cztery lata współpracowała z ponad 150 największymi klientami w 30 centrach przetwarzania danych na całym świecie. Pozwoliło to poznać czynniki wpływające na koszty, brak efektywności i opóźnienia w realizacji najbardziej typowych zadań, procesów i kroków w zakresie zarządzania infrastrukturą. Przeanalizowano też codzienne aplikacje klientów, które są tworzone specjalnie w celu wykonywania określonych zadań w łatwy i szybki sposób, a potem wykorzystano wyciągnięte wnioski w odniesieniu do skali centrum przetwarzania danych.

Platforma HP OneView oferuje niezwykle łatwą obsługę. Dzięki niej firmy mogą szybciej wdrażać infrastrukturę HP i nią zarządzać, redukując całkowity koszt posiadania (TCO) o 42% i uzyskując zwrot z inwestycji (ROI) sięgający 220%.

Rozwiązanie oferuje też dodatkowe korzyści, takie jak:

  • możliwość przenoszenia obciążeń nawet 5-krotnie szybciej niż za pomocą operacji wykonywanych ręcznie;
  • 9-krotne przyspieszenie konfiguracji serwerów w porównaniu z konfiguracją ręczną;
  • nawet 24-krotnie szybsza konfiguracja sieci niż w przypadku czynności wykonywanych ręcznie.

Do funkcji platformy HP OneView, które zostały zainspirowane doświadczeniami klientów, należą następujące elementy:

  • Dashbord (Konsola) — umożliwia użytkownikom przegląd struktury całego centrum przetwarzania danych w ciągu kilku sekund. Przegląd ten jest bardzo prosty, niezależnie od tego, czy dany klient dysponuje 16, czy 640 urządzeniami. Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy jedno kliknięcie. W przypadku wielu tradycyjnych narzędzi do zarządzania dotarcie do tych samych informacji może wymagać ponad 30 kliknięć(4).
  • Smart Search (Inteligentne wyszukiwanie) — umożliwia administratorom pozyskiwanie kluczowych informacji w ciągu kilku sekund zamiast przeszukiwania rejestrów online i offline. Funkcja ta jest wbudowana w każde zadanie, aby zapewnić użytkownikom natychmiastowy dostęp do odpowiedniego urządzenia lub informacji o zadaniu.
  • MapView — funkcja ta analizuje relacje między urządzeniami oraz połączenia i statusy, aby pomóc administratorom lokalizować, sortować i rozwiązywać problemy w ciągu kilku sekund lub minut.
  • Templates (Szablony)— umożliwiają współpracę między zespołami w ramach przedsiębiorstwa, aby rejestrować najlepsze procedury w dziedzinie IT, a w przyszłości móc je szybko i precyzyjnie wdrażać.
  • Activity Feed (Kanał aktywności) — zapewnia efektywną komunikację w zespole, a także przestrzeń, która łączy zadania, ostrzeżenia dotyczące sprzętu i uwagi administracyjne w jednym zestawieniu.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ